Висновки - Теорія розвитку і основи політики загального доступу: конспект найважливіших положень роботи К. Нето

Теоретичні положення роботи К. Нето встановили основи політики загальнодоступності послуг в країнах, що розвиваються. Доведено, що публічна політика в бідних країнах потребує обгрунтувань в контексті більш широких стратегій розвитку. Коли метою урядів є виведення їх країни на шлях розвитку, вплив конкретної публічної політики на цю мету робить, у першу чергу, актуальним її прийняття, розроблення та реалізацію (тобто, вона повинна бути розроблена так, щоб досягти найбільшого позитивного ефекту на розвиток).

Автор роботи довів, що з точки зору теорії розвитку, є три основних міркування для політики доступу.

По-перше, з точки зору головного русла економіки розвитку, збільшення ефективності і позитивних вторинних ефектів відповідає за потенційний позитивний вплив розширення доступу до ІКТ на економічне зростання. Тут є теоретичні причини, а також вагомі емпіричні свідчення, що демонструють цей позитивний вплив. Однак, цей аргумент тільки виправдовує урядові дії щодо розширення телекомунікаційних мереж до певного рівня, але не до рівня загальнодоступності. В цьому сенсі це є відносно слабким обгрунтуванням для політики Загального доступу.

По-друге, автор розглянув політику загальнодоступності з точки зору розвитку як свободи. Він довів, що доступ до ІКТ має позитивний вплив на розширення людської свободи. Суть аргументу була у тому, що політика загальнодоступності розширює людські функції і можливості на трьох рівнях: (і) розширенням Комунікативних функцій і можливостей людського існування як у кількісному, так і у якісному сенсі; (іі) розширенням Базових установчих функцій і можливостей, визначених Програмою розвитку ООН (наприклад, жити довго не хворіючи, мати доступ до знань, мати доступ до ресурсів, необхідних для достойного стандарту життя); (ііі) розширенням важливих інструментальних функцій і можливостей для процесу розвитку.

В концепції розвитку як свободи, важливість політики загальнодоступності для розвитку не виведена із її непрямого впливу на економічне зростання, а скоріше із її прямого впливу на людську свободу. Друга частина завершена зазначенням того, що аргумент, розроблений у рамках парадигми головного русла економіки розвитку, може дійсно бути пов'язаний з аргументом, розробленим з точки зору свободи, створюючи сильне обгрунтування для розроблення і реалізації політики загальнодоступності в країнах, що розвиваються.

Третя частина вказує на те, що ефекти перерозподілу в політиці загальнодоступності також грають актуальну роль у пошуку шляхів розвитку. Автор довів, що дві головні парадигми, обговорені у роботі, враховують зменшення нерівності - частини усієї головоломки розвитку. Він показав як розподільна політика на мікрорівні, така як політика загальнодоступності, узгоджується також із поточним планом організації ECLAC - різнобічного органу думки протягом тривалого історичного періоду. Третя частина закінчується пропозицією, що різні парадигми розвитку враховують важливість політики загальнодоступності (і, до речі, важливість інших видів політики для зменшення нерівності) як перерозподільний інструмент для процесу розвитку.

Загалом, теорія розвитку дає тверді підстави для реалізації політики повсюдного доступу до ІКТ. Уряди країн, що розвиваються, у тому числі й України, повинні прийняти ці результати дослідження К. Нето до уваги під час розгляду своїх ширших стратегій щодо стійкого розвитку країн.

Похожие статьи




Висновки - Теорія розвитку і основи політики загального доступу: конспект найважливіших положень роботи К. Нето

Предыдущая | Следующая