Виготовлення регульованого блоку живлення - Вплив форм-факторів материнської плати та блоку живлення на швидкодію комп'ютера

Аналіз схеми.

Пристрій забезпечує стабілізацію вихідної напруги, регульованої від 4 до 22В при струмі навантаженням до 2А. Амплітуда пульсацій при максимальному струмі навантаження не перевищує 4...6мВ, коефіцієнт стабілізації - 40, вихідний опір біля - 0,5 Ом. Передбачені індикація включення, перевантаження і вузол захисту блоку від замикань в ланцюгах живлення тих, що підключаються до нього.(Рис.13-14).

принципова схема регульованого блоку живлення

Рис. 13 - Принципова схема регульованого блоку живлення.

схема підключення регульованого блоку живлення

Рис. 14 - Схема підключення регульованого блоку живлення.

Значення радіоелементів і робота блоку в цілому.

Конденсатор C1 згладжує пульсації випрямленої напруги. Постійна напруга, що діє на ньому, подається на вхід корпусу. Конденсатор C3 додатково згладжує пульсації випрямленої напруги. Резистор R1 і ланцюжок стабілітронів VD5 - VD7 утворюють параметричний стабілізатор напруги, призначень для живлення підсилювального рівня на транзисторі VT4. Навантаженням транзистора служить резистор R2. Цей рівень управляє роботою регулюючого транзистора VT1 - VT3 компенсаційного стабілізатора напруги блоку. Зміни вихідної напруги, що викликаються, наприклад, коливаннями струму навантаження або напруги мережі, через дільника R7R8 впливають на базу транзистора і посилюються ним. А оскільки напруга на емітері цього транзистора стабілізована стабілітроном VD8, зменшення або збільшення напруги на його базі приводить до додаткового відкриття або закривання регулюючого транзистора і, отже, підтримці вихідної напруги, установленого резистором R7. Вузол захисту блоку від перевантаження виконаний на транзисторах VT5 - VT7. При включенні блоку (без навантаження) початковий струм германієвого транзистора VT7 через резистор R12 при відкриває транзистор VT6. При цьому і в базовому ланцюзі транзистора VT7 з'являється струм, що прочиняє його. Процес відкриття транзисторів VT6 і VT7 лавиноподібний, тому вони майже відразу після підключення блоку до мережі входять в насичення, а на виході блоку з'являється напруга що живить навантаження. Якщо при мінімальній вихідній напрузі струм навантаження перевищує 0,8..1А або 2..2,2А - при максимальному, то на транзисторі VT7 падає напруга, рівна приблизно 1,5В, яке через резистор R11 відкриває транзистор VT5, а він, у свою чергу, включає індикатор HL2 "Перевантаження". Якщо в ланцюзі живлення навантаження відбувається замикання, транзистори VT6 і VT7 закриваються повністю, струм, поточний через транзистор VT7, миттєво зменшується до 20мА і, звичайно, горить індикатор HL2.

Виготовлення блоку живлення.

Для печатних монтажних плат використовують фольгований гетинакс або склотекстоліт. Процес виготовлення печатної плати складається із наступних операцій: зачистка фольги від окислення, населення рисунка провідників кислотостійкою краскою, травлення заготовки до повного зняття фольги на незахищених краскою місцях і знищення захисної краски.

Готову печатну плату потрібно для консервації покрити тонким шаром каніфольного лаку (розчину каніфолі в спирту) або зразу ж залудити хоча б контактні площадки (якщо це не зробити, то через деякий час через окислення фольги виконати пайку буде важче).

1. Підготовка робочого місця(Рис.15).

електромонтажний інструмент

Рис. 15 - Електромонтажний інструмент.

2. Виготовлення плати(Рис.16).

плата для монтажу на початковій стадії

Рис. 16 - Плата для монтажу на початковій стадії.

3. Поміщення на плату радіоелементів(Рис.17).

вигляд плати перед кінцевою підгонкою

Рис. 17 - Вигляд плати перед кінцевою підгонкою.

4. Готовий до перевірки на працездатність(Рис.18).

кінцевий вигляд готового змонтованого пристрою

Рис. 18 - Кінцевий вигляд готового змонтованого пристрою

Отже виконавши роботу я можу стверджувати, що виготовлений мною лабораторний регулюючий блок живлення є працездатним і готовим до використання.

Економічна складова.

Моя дипломна робота з економічної точки зору є вигідною тому що:

    1. Ціна купівлі лабораторного блоку живлення з такими характеристиками в магазині складає приблизно 1000грн. +/- 200грн., а виготовлення такого ж блоку живлення в домашніх умовах коштуватиме лише 150 - 250грн. 2. Цей пристрій є оптимальним рішенням для використання при ремонтних роботах (пошук короткого замикання, подача різної напругу на затвори польовиків, щоб поглянути на характеристики, подача струму на бази біполярних та ін.). 3. Незамінний при використанні в домашній умовах (як зарядний пристрій, при перевірці любих пристроїв які споживають постійний струм від 0 - 30В, 0 - 2А). 4. Дає суттєву економію коштів в 4 - 6 раз. 5. Затрата часу на виготовлення пристрою склала лише 4 дня.

Отже на мою думку виготовлення пристрою є доцільним і вигідним.

Похожие статьи




Виготовлення регульованого блоку живлення - Вплив форм-факторів материнської плати та блоку живлення на швидкодію комп'ютера

Предыдущая | Следующая