Розробка методичних вказівок до лабораторної роботи "Вивчення роботи регістрів" - Лабораторний стенд-мультиплексор (блок мультиплексування)

Тема роботи: Вивчення роботи регістрів.

Мета роботи: Ознайомитись З Умовним графічним позначенням регістрів. Вивчити режими роботи регістру. Вивчити принцип роботи регістру.

    1. Технічне завдання: 1.1. Для виконання роботи використати мікросхему К155 ИР13. 1.2. Дослідити роботу мікросхеми в наступних режимах:
      - встановлення в "0"; - послідовний запис, зсув вправо; - послідовний запис, зсув вліво; - паралельний запис; - зберігання.
    2. Опис роботи: 2.1. Теоретичні відомості.

Регістри - це пристрої, які виконують функції прийому, зберігання і передачі інформації у вигляді n-розрядного двійкового коду.

Основною класифікаційною ознакою регістрів є спосіб запису двійкового коду в регістр і його видача, тобто розрізняють паралельні, послідовні (зсувні) і паралельно-послідовні регістри. Паралельний регістр виконує операцію запису паралельним кодом.

Послідовний регістр здійснює запис послідовним кодом, починаючи з молодшого або старшого розряду, шляхом послідовного зсуву коду тактуючими імпульсами. Паралельно-послідовні регістри мають входи як для паралельного, так і для послідовного запису коду числа. Крім того, зсувні регістри діляться на одно - і двонаправлені.

Зсувний регістр може зсувати зафіксований код вліво (в сторону старших розрядів), або в право (в сторону молодших розрядів). Зсувний регістр, що має можливість змінювати напрям зсуву називається реверсивним. В залежності від напрямку зсуву звільнені розряди можуть заповнюватися нулями, одиницями, або розрядами іншого коду. Це означає, що регістр при зсуві може перетворювати послідовну подачу коду в паралельну видачу і навпаки, паралельну подачу в послідовну видачу. Існують регістри, які мають можливість інвертувати розряди поданого коду.

В загальному випадку регістр може виконувати наступні мікрооперації над кодовими словами:

    - встановлення в початковий стан (запис нульового коду); - запис вхідної інформації в послідовній формі; - запис вхідної інформації в паралельній формі; - зберігання інформації; - зсув береженої інформації управо або вліво; - видача береженої інформації в послідовній формі; - видача береженої інформації в паралельній формі;

Основну масу регістрів, вживаних на практиці, представляють регістри зсуву, оскільки крім операції зберігання вони можуть здійснювати перетворення паралельного коду в послідовний і навпаки, прямого коду - в зворотний і навпаки, виконувати арифметичні і логічні операції, тимчасову затримку і розподіл частоти. Регістр можна отримати шляхом складання кількох тригерів, а число тригерів в них рівне максимальній розрядності збережених слів. Знизу показано послідовну та паралельну схеми з'єднань триггерів, відповідно до цього регістри називаються послідовними та паралельними.

Послідовний та паралельний регістри

2.2 Регістр К155 ИР13 представляє собою 8 розрядний реверсивний зсувний регістр з послідовним і паралельним записом інформації. Умовне графічне позначення регістру К155 ИР13 має вид:

В залежності від встановлюючих входів V1, V2 і R схема може працювати в наступних режимах:

Режим роботи

V1

V2

R

D+

D-

С

Встановлення в "0"

X

X

0

X

X

X

Послідовний запис, зсув вправо

0

1

1

0/1

0

Послідовний запис, зсув вліво

1

0

1

0

0/1

Паралельний запис

1

1

1

0

0

Зберігання

0

0

1

0

X

X

0

X

В режимі паралельного запису, на входи Dl-D8 необхідно подати код, який необхідно записати.

    2.3. Використовуючи лабораторний стенд встановити режими роботи згідно таблиці та перевірити правильність функціонування змонтованої схеми. 3. Контрольні запитання: 3.1. Які функції може виконувати регістр? 3.2. З яких елементів складається регістр? 3.3. В яких режимах може працювати даний регістр? 3.4. Області використання регістрів. 4. Зміст звіту: 4.1. Назва, тема і мета роботи. 4.2. Технічне завдання. 4.3. Умовне графічне позначення, призначення виводів. 4.4. Коди паралельного запису. 4.5. Коди послідовного запису з зсувом вліво і вправо. 4.6. Короткі висновки про роботу.

Похожие статьи




Розробка методичних вказівок до лабораторної роботи "Вивчення роботи регістрів" - Лабораторний стенд-мультиплексор (блок мультиплексування)

Предыдущая | Следующая