РОЗРОБКА ДРУКОВАНОЇ ПЛАТИ ЕЛЕКТРОННО-КЕРУЄМИХ МОДУЛІВ ГАРМОНІЧНИХ КОЛИВАНЬ - Процес виготовлення друкованої плати

Пристрій виконаний за технологією поверхневого монтажу на друкованій платі із двостороннього скляного текстоліту розміром 200x135мм.

Процес виготовлення друкованої плати можна умовно розділити на п'ять основних етапів:

    - попередня підготовка заготівки (очищення поверхні, знежирення), - нанесення захисного покриття; - видалення зайвої міді з поверхні плати (травлення); - очищення заготівки від захисного покриття; - свердління отворів, покриття плоти флюсом, лудіння.

Етап попередньої підготовки є початковим і полягає в підготовці поверхні майбутньої друкованої плати до нанесення на неї захисного покриття. У цілому за тривалий проміжок часу технологія очищення поверхні не перетерпіло скільки-небудь значних змін. Весь процес зводиться до видалення окислів і забруднень із поверхні плати з використанням різних абразивних засобів і наступному знежиренню.

Для видалення сильних забруднень можна використовувати дрібнозернисту наждачний папір ("нульовку"), дрібнодисперсний абразивний порошок або інший засіб, який не залишає на поверхні плати глибоких подряпин. Іноді можна просто вимити поверхню друкованої плати жорсткою гумкою для миття посуду з миючим засобом або порошком (для цих цілей зручно використовувати абразивну мочалку для миття посуду, яка схожа на волок з дрібними вкрапленнями якоїсь речовини; іноді така мочалка буває наклеєна на шматок поролону). Крім того, при достатньо чистій поверхні друкованої плати можна взагалі пропустити етап абразивної обробки й одразу перейти до обезжирювання.

У випадку наявності на друкованій платі тільки товстої оксидної плівки її можна легко видалити шляхом обробки друкованої плати протягом 3-5 секунд розчином хлорного заліза з наступним промиванням у холодній проточній воді. Треба, однак, відзначити, що бажано або робити дану операцію безпосередньо перед нанесенням захисного покриття, або після її проведення зберігати заготівку в темному місці, оскільки на світлі мідь швидко окисляється.

Заключний етап підготовки поверхні полягає в знежиренні. Для цього можна використовувати шматочок м'якої тканини, що не залишає волокон, змочений спиртом, бензином або ацетоном. Тут варто звернути увагу на чистоту поверхні плати після знежирення, оскільки останнім часом стали попадатися ацетон і спирт зі значною кількістю домішок, які залишають на платі після висихання білі плями. Якщо це так, то варто пошукати інший спосіб знежирювання. Після знежирення плату варто промити в проточній холодній воді. Якість очищення можна контролювати, спостерігаючи за ступенем змочування водою поверхні міді. Повністю змочена водою поверхня, без утворення на ній крапель і розривів плівки води, - є нормального рівня.

На обидві поверхні плати наноситися шар фоторезистивного лаку POSITIV 20 фірми Kontakf Chemie. Потім лак висушується при кімнатній температурі протягом півгодини до затвердіння плівки, Далі плату необхідно помістити в термошкаф на 40 хвилин при температурі 80°С. Після закінчення сушіння на одну зі сторін плати накладається фотошаблон, яку кладуть під потужну ультрафіолетову лампу на 3 хвилини. На другу сторону плати накладається фотошаблон зворотної сторони, точно сполучений з першим, і процес повторюється, Потім плату проявляють у семипроцентному розчині каустичної соди.

Після повного прояву малюнка провідників по обидва боки плати, її необхідно промити водою й помістити в розчин хлорного заліза для травлення. Протравлена плата промивається водою, а потім за допомогою ацетону видаляються залишки лаку.

Мідні провідники необхідно пролудити сплавом Розі за допомогою паяльника, У центрах контактних площадок для DIP компонентів просвердлюють ся отвори діаметром 0,7мм. SMD компоненти припаюються першими, тому що DIP компоненти затрудняють їхній монтаж, Пайку можна робити гарячим повітрям або паяльником. По закінченню пайки плату необхідно промити в розчиннику (або воді, у випадку використання водозмивного флюсу). Для захисту від окислювання й впливу вологи на плату наноситься захисне покриття лаком URETHAN 71/200

Для з'єднання провідних доріжок застосовано перемички PUPA.

В додатку А та додатку Б приведені розведені друковані плати модулів "RC-генератор гармонічних коливань" та "LC-генератор гармонічних коливань" (схеми електричні принципові із електронними перемикачами, на основі яких були розроблені друковані плати, див. також в додатку А та додатку Б відповідно).

Похожие статьи




РОЗРОБКА ДРУКОВАНОЇ ПЛАТИ ЕЛЕКТРОННО-КЕРУЄМИХ МОДУЛІВ ГАРМОНІЧНИХ КОЛИВАНЬ - Процес виготовлення друкованої плати

Предыдущая | Следующая