Розрахунок просторової діаграми спрямованості - Радіоприймальний пристрій бортової моноімпульсної радіолокаційної станції

Інженерний розрахунок просторової діаграми спрямованості параболічної антени зводиться до визначення діаграми спрямованості ідеальної круглої синфазної майданчики з нерівномірним розподілом напруженості збудливого поля. У даному випадку розподіл напруженості збудливого поля в основному визначається діаграмою спрямованості опромінювача у відповідній площині. Вираз для нормованої діаграми спрямованості дзеркальної параболічної антени при цьому має вигляд:

,

Де - ціліндрічні функції Бесселя Першого І іншого порядку;

    - коефіцієнт, що показує у скільки разів амплітуда збудного поля, на краю розкриву менше амплітуді в центрі розкриву, у відповідній площині з урахуванням відмінностей відстаней від опромінювача до центру дзеркала І до краю дзеркала; - амплітуді поля край І в центре розкріву.

Розрахунок ДН виконаний на ЕОМ і приведений у додатку.

Наближено коефіцієнт спрямованої дії дзеркальної антени визначається виразом:

D = ,

Де S - площадь раскриву;

- результуючий коефіцієнт використання поверхні.

Тоді КНД буде дорівнювати D

З урахуванням того, що ККД дзеркальної антени приблизно 0.9, можна розрахувати її коефіцієнт підсилення. Коефіцієнт підсилення антени: G= ККД D. Отже, коефіцієнт посилення антени буде дорівнює:

G=0.9*2425.5=2182.95.

Похожие статьи




Розрахунок просторової діаграми спрямованості - Радіоприймальний пристрій бортової моноімпульсної радіолокаційної станції

Предыдущая | Следующая