Локальні мережі - Програмне забезпечення комп'ютерних мереж та їх компоненти

Локальні мережі створюються, як правило, в одній організації чи в одному приміщенні. Локальна комп'ютерна мережа - це група з кількох комп'ютерів, поєднаних між собою за допомогою кабелів (іноді також телефонних ліній або радіоканалів), які використовуються для передавання інформації між комп'ютерами. Для з'єднання комп'ютерів в локальну мережу необхідне спеціальне обладнання і програмне забезпечення. Можливості локальних мереж: колективна обробка даних користувачами підключених до мережі комп'ютерів і обмін даними між цими користувачами; спільне користування програмами; спільне користування принтерами, модемами та іншими пристроями. Для об'єднання комп'ютерів в локальну мережу потрібно:

    1. вставити в кожен комп'ютер мережевий контролер, який дозволяє комп'ютеру обмінюватися інформацією; 2. з'єднати комп'ютери кабелями, по яким відбувається передача даних між комп'ютерами. В деяких типах мереж кабелі з'єднують комп'ютери безпосередньо, в інших з'єднання кабелів здійснюється через спеціальні пристрої - концентратори (або хаби), комутатори та ін.

Та проте найпростішим варіантом локальної мережі є зв'язок комп'ютерів через паралельні або послідовні порти. В цьому випадку не потрібно ніякого додаткового обладнання крім з'єднувальних провідників. Такий зв'язок між комп'ютерами налагоджується в межах однієї кімнати. Використовується вона для передачі даних від одного комп'ютера до іншого.

Мережі без виділеного сервера називаються Одноранговими. В такій мережі усі комп'ютери рівноправні, кожен з ний виконує як роль робочого місця користувача, так і роль сервера по забезпеченню доступу до своїх даних і ресурсів.

Для однорангових мереж використовуються такі операційні системи, як Windows for Workgroups, Windows 95, Windows NT Workstation фірми Microsoft, LANtastic фірми Artisoft.

Та проте найчастіше однорангова мережа - це не найкращий вихід. При великому завантаженні оперативної пам'яті користувачі, які працюють з різними програмами на одному й тому ж комп'ютері сильно заважають один одному. До того ж в однорангових мережах відсутній захист інформації, децентралізовано зберігаються дані, вони недостатньо надійні тощо. Тому для забезпечення функціонування локальної мережі часто виділяється спеціальний комп'ютер - Сервер, або кілька таких комп'ютерів. На дисках серверів розміщуються програми, бази даних та ін. спільного використання. Решту комп'ютерів локальної мережі часто називають Робочими станціями. Сервери, як правило, не використовуються як робочі місця користувачів, а при роботі з цінними даними взагалі розміщуються в ізольованих приміщеннях з закритим доступом.

Мережі, які мають сервери, називаються мережами з виділеними серверами або багаторанговими комп'ютерними мережами. На серверах використовується спеціальне програмне забезпечення (зокрема операційні системи), яке забезпечує надійну та ефективну обробку багатьох запитів з робочих місць користувачів. На робочих станціях може використовуватися будь-яка операційна система, і повинен бути запущений драйвер, який забезпечує доступ до локальної мережі. На серверах використовуються операційні системи Novell NetWare, Windows NT Server, OS/2 Server Advanced, різноманітні варіанти UNIX.

Похожие статьи




Локальні мережі - Програмне забезпечення комп'ютерних мереж та їх компоненти

Предыдущая | Следующая