Ієрархічна система класифікації - Стиснення даних по методу Лемпеля-Зіва

Ієрархічна система класифікації рис. 11 будується таким чином:

Початкова безліч елементів складає 0-й рівень і ділиться залежно від вибраної класифікаційної ознаки на класи (групи), які утворюють 1-й рівень;

Кожен клас 1-го рівня відповідно до свого, характерного для нього класифікаційною ознакою ділиться на підкласи, які утворюють 2-й рівень;

Кожен клас 2-го рівня аналогічно ділиться на групи, які утворюють 3-й рівень і т. д.

Ієрархічна система класифікації

Враховуючи достатньо жорстку процедуру побудови структури класифікації, необхідно перед початком роботи визначити її мету, тобто які властивості повинні мати об'єднувані в класи об'єкти. Ці властивості приймаються надалі за ознаки класифікації.

Звернемо увагу на те, що у ієрархічній системі класифікації через жорстку структуру особлива увага слідує приділити вибору класифікаційних ознак.

У ієрархічній системі класифікації кожен об'єкт на будь-якому рівні повинен бути віднесений до одного класу, який характеризується конкретним значенням вибраної класифікаційної ознаки. Дня подальшого групування в кожному новому класі необхідно задати свої класифікаційні ознаки і їх значення. Таким чином, вибір класифікаційних ознак залежатиме від семантичного змісту того класу, для якого необхідне групування на подальшому рівні ієрархії.

Кількість рівнів класифікації, відповідне числу ознак, вибраних як підстава розподілу, характеризує глибину класифікації.

Достоїнства ієрархічної системи класифікації:

    1. Простота побудови; 2. Використання незалежних класифікаційних ознак в різних гілках ієрархічної структури.

Недоліки ієрархічної системи класифікації:

    1. Жорстка структура, яка приводить до складності внесення змін, оскільки доводиться перерозподіляти всі класифікаційні групування; 2. Неможливість групувати об'єкти по наперед не передбачених поєднаннях ознак.

Приклад. Поставлена задача створити ієрархічну систему класифікації для інформаційного об'єкту "Факультет", яка дозволить класифікувати інформацію про всіх студентів по наступних класифікаційних ознаках: факультет, на якому він вчиться, віковий склад студентів, підлога студента, для жінок наявність дітей. Система класифікації представлена на рис. 12 і має наступні рівні:

    0-й рівень. Інформаційний об'єкт "Факультет"; 1-й рівень. Вибирається класифікаційна ознака ? назва факультету, що дозволяє виділити декілька класів з різними назвами факультетів, в яких зберігається інформація про всіх студентів; 2-й рівень. Вибирається класифікаційна ознака ? вік, який має три градації: до 20 років, від 20 до 30 років, понад 30 роки. По кожному факультету виділяються три вікові підкласи студентів; 3-й рівень. Вибирається класифікаційна ознака ? стать. Кожен підклас 2-го рівня розбивається на дві групи. Таким чином, інформація про студентів кожного факультету в кожному віковому підкласі розділяється на дві групи - чоловіків і жінок; 4-й рівень. Вибирається класифікаційна ознака ? наявність дітей у жінок: є, ні.

Створена ієрархічна система класифікації має глибину класифікації, рівну чотирьом.

Приклад ієрархічної системи класифікації для інформаційного об'єкту "Факультет"

Похожие статьи




Ієрархічна система класифікації - Стиснення даних по методу Лемпеля-Зіва

Предыдущая | Следующая