Групові методи захисту від помилок - Цілісність і доступність інформації

З групових методів широке застосування одержали мажоритарний метод (принцип Вердана) і метод передачі інформаційними блоками з кількісними характеристиками блоку.

Суть Мажоритарного методу, Давно і широко використовуваного в зв'язку, полягає в наступному. Кожне повідомлення обмеженої довжини передається кілька разів, частіше всього три рази. Повідомлення, що приймаються, запам'ятовуються, а потім здійснюється їх порозрядне порівняння. Думка про правильність передачі виноситься по збігу більшості з прийнятої інформації методом "два з трьох". Наприклад, кодова комбінація 01101 при триразовій передачі була частково викривлена завадами, тому приймач прийняв такі комбінації: 10101, 01110, 01001. В результаті перевірки кожної позиції окремо правильною вважається комбінація 01101.

Інший Груповий Метод, що Також не вимагає перекодування інформації, припускає Передачу даних блоками з кількісною характеристикою блоку. Такими характеристиками можуть бути: число одиниць або нулів в блоці, контрольна сума переданих символів в блоці, залишок від розподілу контрольної суми на постійну величину і ін. На приймальному пункті ця характеристика знов підраховується і порівнюється з переданого по каналу зв'язку. Якщо характеристики співпадають, вважається, що блок не містить помилок. Інакше на передаючу сторону передається сигнал з вимогою повторної передачі блоку. У сучасних обчислювальних мережах такий метод набув найширше поширення.

Декілька нижче ми вивчимо решту методів захисту від помилок: завадостійке кодування і методи захисту від помилок в системах передачі із зворотним зв'язком.

Похожие статьи




Групові методи захисту від помилок - Цілісність і доступність інформації

Предыдущая | Следующая