Глобальні мережі і інтермережі - Типи територіальних мереж

Глобальна мережа охоплює значну географічну територію: область, країну або навіть цілий континент. Вона об'єднує машини, що виконують користувальницькі додатки, які називаються хостами. Хости з'єднуються комунікаційними підмережами, для стислості звані підмережами. Можна провести аналогію з телефонними апаратами з'єднаними телефонною мережею. Тут телефонних апаратів будуть відповідати хости, а телефонної мережі - підмережа. Завданням підмережі є передача повідомлень від хоста до хосту і, таким чином в глобальних мережах комунікативний аспект відділений від прикладного, що значно збільшує структуризацію мережі, а отже, спрощує її розробку та обслуговування.

Підмережа в свою чергу складається з компонентів двох типів: ліній зв'язку і маршрутизаторів. Завданням маршрутизаторів є визначення маршруту переданого інформаційного пакета. Існує величезна кількість алгоритмів маршрутизації, деякі з яких будуть розглянуті в подальшому.

Якщо які-небудь два маршрутизатора не з'єднані безпосередньо, то вони спілкуються через проміжні маршрутизатори. Тоді переданий пакет виходить кожним проміжним маршрутизатором цілком, зберігається на ньому до тих пір, поки не звільниться необхідна лінія зв'язку, а потім передається далі. Підмережі, що працюють за таким принципом, називаються підмережами з проміжним зберіганням. На сьогоднішній день всі підмережі глобальних мереж за винятком тих, які використовують супутники зв'язку, є підмережами з проміжним зберіганням.

У глобальних мережах звичайно використовується комутація пакетів, алгоритм роботи якої в найзагальніших рисах наступний:

    1. Додаток, що виконується на передавальному хосте, дає запит на пересилання повідомлення додатком, виконуваному на приймаючому хості. 2. Передавальний хост здійснює розбивку повідомлення на пакети, кожен з яких має порядковий номер. 3. Пакети один за одним прямують в лінію зв'язку і окремо передаються по підмережі. 4. Маршрутизатори підмережі визначають оптимальний маршрут проходження пакетів. Рішення про вибір маршруту маршрутизаторами здійснюється на локальному рівні згідно з алгоритмом маршрутизації. При цьому робиться спроба прокласти оптимальний шлях, враховуючи, наприклад, ступінь завантаженості ліній зв'язку. 5. Приймаючий хост збирає пакети і реконструює початкове повідомлення. 6. Повідомлення передається додатку, виконуваного на приймаючому хості.

Слід зауважити, що глобальні мережі зазвичай є об'єднанням декількох локальних мереж. Такі об'єднання мереж називається интерсеть, тобто, об'єднаними мережами. В англомовній літературі для цих цілей використовується термін internet, тобто интерсеть, яка починається з малої літери, на відміну від слова Інтернет (Internet), що починається з прописної.

Так як при створенні мереж використовується різноманітне мережеве обладнання та програмне забезпечення, різні мережі часто бувають несумісними і тому для об'єднання несумісних мереж використовуються шлюзи, які є своєрідними адаптерами.

Похожие статьи




Глобальні мережі і інтермережі - Типи територіальних мереж

Предыдущая | Следующая