ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТУРИСТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, Основні поняття та визначення туризму як сфери діяльності - Характеристика діяльності туристичної фірми ПП "Євро-Софія"
Основні поняття та визначення туризму як сфери діяльності
Відпочинок -- проведення часу, метою якого є відновлення нормального стану організму.
Розрізняють пасивний та активний відпочинок. Пасивний відпочинок передбачає припинення попередньої діяльності, та повний фізичний спокій організму, активний відпочинок -- спосіб проведення вільного часу, в процесі якого відпочиваючий займається активними видами діяльності, що потребують активної фізичної роботи організму, роботи м'язів, всього тіла [6, c.13].
Відпочинок є одним з істотних умов збереження і зміцнення здоров'я, підтримання високої працездатності і досягнення активного довголіття. Повноцінний відпочинок є невід'ємною рисою здорового способу життя і забезпечується за рахунок раціональної організації вільного часу, а також спеціальних відновлювальних заходів, які включаються в режим трудової діяльності. Відновленню працездатності допомагає відпочинок на курортах, в будинках відпочинку і т. п. Одним з поширених видів відпочинку є туризм.
Туризм (французьке tourisme, від tour -- прогулянка, поїздка), подорож (поїздка, похід) у вільний час. Туризм -- найбільш ефективний засіб задоволення рекреаційних потреб, тому що він поєднує різні види рекреаційної діяльності -- оздоровлення, пізнання, відновлення продуктивних сил людини. Туризм -- складова частина охорони здоров'я, фізичної культури, засіб духовного, культурного і соціального розвитку особистості.
Туризм -- тимчасовий виїзд особи з місця постійного проживання в оздоровчих, пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях без здійснення оплачуваної діяльності в місці перебування [1, c.1].
Туризм проявляється як форма суспільного споживання специфічних благ, послуг та товарів, що об'єктивно розвинулась внаслідок соціологізації відтворювальної функції, утворивши галузь діяльності зі створення цього специфічного продукту та організації його споживання, яка за кінцевим призначенням та характером діяльності належить до споживчих галузей господарства.
Турист -- особа, яка здійснює подорож по Україні або до іншої країни з не забороненою законом країни метою перебування на термін від 24 годин до одного року без здійснення будь-якої оплачуваної діяльності та із зобов'язанням залишити країну або місце перебування в зазначений термін.
Туристична діяльність -- діяльність з надання різноманітних туристичних послуг відповідно до вимог цього Закону та інших актів законодавства України [26, c.28].
Туристичний продукт -- попередньо розроблений комплекс туристичних послуг, який поєднує не менше ніж дві такі послуги, що реалізуються або пропонується для реалізації за визначеною ціною, до складу якого входить перевезення, послуги розміщення та інші туристичні послуги, не пов'язані з перевезенням і розміщенням (послуги з організації відвідувань об'єктів культури, відпочинку та розваг, реалізації сувенірної продукції тощо) [21, c.34].
Світове готельне господарство нараховує близько 350 тис. готелів, які представлені більше 1,6 млн сучасних номерів. За цього їх кількість зростає щорічно у середньому на 3 - 4%.
Подорожі та туризм -- два нерозривно пов'язаних поняття, які характеризують певний спосіб життєдіяльності людини. Це відпочинок, активна розвага, спорт, пізнання навколишнього світу, торгівля, лікування та безліч інших видів діяльності. Однак завжди при цьому є характерна дія, визначає власне подорож від інших сфер діяльності -- переміщення людини в іншу місцевість або країну, континент, відмінні від його звичайного місцезнаходження або проживання.
У подорожах переміщуються: окремі індивідууми; групи осіб, об'єднаних єдиним інтересом і метою; цілі експедиції, в тому числі і військові, у складі яких можуть бути кілька сотень або навіть тисяч спеціалістів, а також дипломати, мігранти і переселенці. Для окремих народів подорож -- це спосіб життя, усталений віками і викликане кліматичними особливостями місцевості проживання. До них відносяться, наприклад, кочові племена: белунджи, бедуїни, цигани та ін Кочівники разом зі стадами тварин щорічно переміщуються в міру освоєння пасовищ, причому їх не зупиняють навіть кордони держав. Так, белунджи постійно мігрують з Пакистану до Афганістану. Сезонні сільськогосподарські робітники подорожують по мірі збору врожаю з півдня на північ США [24, c.5].
Подорож -- термін, що володіє значною спільністю понятійного сенсу і що означає переміщення людей в просторі і часі.
Таким чином, подорож -- це переміщення людей у часі і просторі, а людина, що здійснює подорож, незалежно від цілей, напрямів, засобів пересування і тимчасових проміжків, іменується мандрівником. Залежно від особливостей подорожі мандрівника можна іменувати мореплавцем, космонавтом, бізнесменом, натуралістом і т. д. у відповідності з цілями, напрямками, засобами пересування та іншими характеристиками, які мають істотне чи навіть несуттєве значення. При певних характеристиках і умови організації та здійснення подорож може бути складовою частиною туристської послуги. Для цілей статистики мандрівний людина іменується також "відвідувачем".
Індустрія туризму -- сукупність різних суб'єктів туристичної діяльності (готелі, туристичні комплекси, кемпінги, мотелі, пансіонати, підприємства харчування, транспорту, заклади культури, спорту тощо), які забезпечують приймання, обслуговування та перевезення туристів.
Серед сучасних географів та економістів дедалі частіше спостерігають тенденцію до виокремлення специфічної міжгалузевої структури, яка є в складі господарства держави, -- індустрії туризму.
Туристична індустрія формується комплексом підприємств, які забезпечують чи сприяють забезпеченню рекреаційних потреб людини при її переміщенні незалежно від його мети, окрім того, що пов'язане з оплачуваною у відвідуваній країні роботою. Отже, матеріально-технічну базу цієї складної структури утворюють підприємства розміщення, транспортні та сфера обслуговування туристів. До підприємств розміщення належать готелі, а також спеціалізовані засоби розміщення: кемпінги, будинки відпочинку, санаторії, пансіонати, профілакторії тощо. У транспортній сфері виділяють, насамперед, транспорт власне для туристів (круїзні судна, спеціальні катери та яхти для прогулянок), а також транспорт, який обслуговує саму індустрію туризму, тобто туристів і місцеве населення [26, c.44].
Індустрія туризму впродовж останніх десятиліть стала однією з найважливіших сфер економіки, забезпечуючи десяту частину всього світового валового продукту.
Згідно рейтингу Всесвітньої Організації Туризму, Україна займає 8 місце у світі за кількістю туристичних візитів. Країну щороку відвідують більше 25 мільйонів туристів (25,4 млн. у 2012 р.), в першу чергу із країн східної Європи, а також західної Європи, США і Японії.
Щороку Україну відвідують понад 23 мільйонів туристів (18,9 млн іноземних громадян у 2009), насамперед з Росії та Східної Європи, а також Західної Європи та США. Структура в'їзного потоку за країною походження виглядає таким чином: країни СНД -- 11,9 млн осіб (63% загального в'їзного потоку), країни ЄС -- 6,3 млн осіб (33%), решта країн -- 0,6 млн осіб (4%) [29].
Невід'ємною складовою світового туристичного процесу є вітчизняна туристична галузь. Попри всі політичні та соціально-економічні негаразди останніх років індустрія туризму стала тією галуззю народного господарства України, яка з року в рік без залучення державних дотацій стабільно нарощує обсяги виробництва туристичного продукту.
Туризм в Україні може і повинен стати сферою реалізації ринкових механізмів, джерелом поповнення державного та місцевих бюджетів, засобом загальнодоступного і повноцінного відпочинку та оздоровлення, а також ознайомлення з історико-культурною спадщиною та сьогоденням нашого народу і держави.
Пріоритетним видом туризму для України залишається іноземний (в'їзний) туризм як вагомий чинник поповнення валютними надходженнями державної скарбниці та створення додаткових робочих місць.
Нині Україна має понад 4,5 тис. закладів розміщення туристів і відпочивальників на 620 тис. місць, але вони потребують модернізації та реконструкції відповідно до міжнародних стандартів. Підтримання в належному стані потребують і рекреаційні зони, пам'ятки культури та архітектури України, інші об'єкти туристичних послуг [12, c.47].
Похожие статьи
-
Класифікація видів туризму - Характеристика діяльності туристичної фірми ПП "Євро-Софія"
За існуючою в світовій практиці оцінці масштабів туристського руху, до туристів "відносять всіх осіб, які тимчасово і добровільно змінили місце...
-
Характеристика туристичних послуг та поняття їх якості Процес трансформації економічної системи в цілому і в туризмі зокрема, який відбувається зараз в...
-
ВСТУП - Характеристика діяльності туристичної фірми ПП "Євро-Софія"
В даний час індустрія туризму є однією з найбільш динамічно розвинутих форм міжнародної торгівлі послугами. Значення туризму у світі постійно зростає, що...
-
У сучасних умовах переходу України до ринкової економіки в кожній галузі відбувається пошук нових шляхів і методів виробництва, здійснюється аналіз...
-
Рівень розвитку індустрії туризму В сучасних умовах економічний аспект в туристичному бізнесі знаходить особливу значущість, і для ефективного ведення...
-
Для того, щоб підвищити попит на туристичний продукт, турфірма використовує різноманітні рекламні засоби. Туристична реклама - активний засіб здійснення...
-
Організація візового забезпечення - Характеристика діяльності туристичної фірми ПП "Євро-Софія"
Для в'їзду до іншої держави, зазвичай потрібна віза. Для того, щоб могти запропонувати туристу весь широкий спектр країн для відпочинку, туристична фірма...
-
Загальна характеристика туристичної компанії "Феєрія" Вид господарської діяльності : Туроператорська діяльність Найменування юридичної особи: Товариство...
-
При розробці туристичного продукту необхідно мати ясну відповідь на питання: що ж буде купувати турист? Адже він оплачує не готельне розміщення, а нові...
-
Туристична фірма "Євро-Софія" організовує такі тури, щоб можна було задовольнити побажання будь якого туристи, навіть найбільш примхливого. Тому є...
-
Поняття та складові елементи сільського туризму У сучасному світі спостерігається зміщення масового туристичного інтересу від звичайних відпочинкових...
-
Правильне комплектування туристичної групи як основа безпеки в активному туризмі Цифри підтверджують, що туризмом захоплюється переважно молодь, яка...
-
ВИСНОВКИ - Характеристика діяльності туристичної фірми ПП "Євро-Софія"
Туризм у наш час розвивається надзвичайно стрімко, і незважаючи на ситуацію в країні, є доволі багато людей, які хочуть десь відпочити. Щороку можна...
-
Характеристика туристичної галузі - Основні екскурсійні об'єкти та маршрути в Таїланді
Етапи розвитку туризму в Таїланді. У період Індокитайської війни, коли Таїланд грав роль тилу для американців, відкрито воювали у В'єтнамі і таємно (хоча...
-
Висновки - Обгрунтування розвитку сільського туризму в Україні
Невід'ємною складовою світового туристичного процесу є вітчизняна туристична галузь. Попри всі політичні та соціально-економічні негаразди останніх років...
-
Перш за все, для того щоб визначити першопричини появи нових місць туристичного призначення, розглянемо який вплив завдає розвиток туризму на населення і...
-
Загальна характеристика туристичної фірми ПП "Євро-Софія" Приватне підприємство "Євро-Софія" - це фірма, що має всі можливості (технологічні, кадрові,...
-
Проблеми та перспективи розвитку сільського туризму в Україні Туризм - активна і невимушена форма спілкування людей. Розширення і поглиблення туристських...
-
Сільський туризм у сучасному туристичному бізнесі В даний час у професійному туристському бізнесі сільський зелений туризм, як дуже дохідний вид...
-
У зв'язку з політичною та економічною ситуацією, потік туристів почав значно скорочуватись. Це на собі відчуває вся туристична галузь, в тому числі і...
-
Система знижок та акцій - Характеристика діяльності туристичної фірми ПП "Євро-Софія"
За бронювання турів через фірм-партнерів, туристична фірма отримує комісійну винагороду. Зазвичай вона становить 10 % від вартості туру. Це не стосується...
-
Туристичне підприємство діє на ринку за умов значної конкуренції. Це конкурентне середовище, яке складається з умов взаємодії між туристичними фірмами в...
-
Рівень розвитку туризму у країн-сусідів Розвиток туризму у Канаді. Канада - одне з країнах світу, яка 2003 р. 11 місце за обсягом в'їзного туристичного...
-
Готельне господарство в Україні, як і вся економіка країни, знаходиться нині в кризовому стані. Переважна більшість готелів не відповідає основним...
-
Ринкова сутність туризму З урахуванням ринкових особливостей прийнято розрізняти такі загальні складники індустрії туризму: -- ринок послуг для...
-
Формування стратегії диверсифікованого розвитку не можливе без чіткого розуміння змісту та основної ідеї самого поняття "диверсифікація". У фахових...
-
Загальна характеристика підприємства База відпочинку "Прибій" розташована на середній частині Бердянської коси, на березі Азовського моря. Від будиночків...
-
Основні туристичні райони та центри - Туристична характеристика США
З урахуванням специфіки туристично-рекреаційного потенціалу і умов для розвитку форм і видів туризму територію Сполучених Штатів Америки можна розділити...
-
Фінансово-господарська характеристика турфірми "Карпати" Об'єктом дослідження є туристична фірма, товариство з обмеженою відповідальністю туристичний...
-
Висновки і пропозиції - Організація діяльності готелю "Рів'єра"
Пройшовши практику в готелі "Рів'єра", я поглибила свої знання з організації готельного господарства. На підприємстві я ознайомилася зі структурою...
-
Сучасний стан спортивного туризму в Україні У межах вітчизняної туристичної галузі сьогодні чітко визначився окремий вид діяльності -...
-
Поняття якості обслуговування в готельному підприємстві У наданні готельних послуг найважливішу роль відіграють питання якості. Без якісного...
-
Формальності безпеки в туризмі Формуючи туристичні маршрути, фірми долають багато труднощів. З одного боку, це пов'язано з існуванням великої кількості...
-
Вступ, Оздоровчий вплив туризму - Оздоровче значення туризму. Способи орієнтування на місцевості
Туризм походить від французького "tourisme" - прогулянка, подорож - подорожі у вільний час пов'язані з від'їздом за межі постійного проживання і один з...
-
Причорноморський регіон має достатні природно-рекреаційні можливості для становлення і розвитку туризму. В даний час в Причорноморському регіоні...
-
Туризм - як форма природокористування
Людина, суспільство не може не впливати на природу. Навіть у період свого відпочинку людина так чи інакше взаємодіє з природою. Особливо ця взаємодія...
-
Контроль за виконанням вимог безпеки туристів забезпечують органи державного управління, здійснюють контроль за безпекою відповідно до їх компетенції....
-
На сучасному етапі в суспільній свідомості відбуваються якісні зміни в розумінні глобальних процесів, що забезпечують прогресивний розвиток суспільства....
-
Французький досвід організації рекреаційного сервісу в сільському туризмі - Сільський туризм
Сільський туризм цієї країни представлений Національною організацією будинків відпочинку і зеленого туризму (Maison des Gites de France et du Tourisme...
-
50 штатів простягнулись від спекотного до холодного поясів, однак більша їх частина розташована в помірній зоні. Континентальна частина має помірний і...
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТУРИСТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, Основні поняття та визначення туризму як сфери діяльності - Характеристика діяльності туристичної фірми ПП "Євро-Софія"