Розвиток туризму у Таїланді, Загальні відомості про країну - Основні екскурсійні об'єкти та маршрути в Таїланді

Загальні відомості про країну

Екскурсія таїланд туристичний

Повна офіційна назва країни. Королівство Таїланд

Таїланд - або Пратед Тань, королівство Таїланд (від тай - назви групи місцевивих племен й англ. Land - країна) держава в Південно-Східній Азії, на півостровах Індокитай і Малакка, обмивається Андаманським морем і Сіамською затокою Південно - Китайського моря.

Географічне положення

Таїланд - держава в Південно-Східній Азії розташована на півостровах Індокитай і Малакка, межує на заході з М'янмою ( раніше Бірма), сході з Лаосом, Камбоджею на півдні з Малайзією. Загальна протяжність берегової лінії близько 2400 км. Південне узбережжя країни омивається Сіамською затокою, південно-західне - Андаманським морем

Таїланд - третє за площею - (загальна площа Таїланду 513,1 тис. кв. км) держава в південно-східній Азії, після Індії і М'янми.

Офіційна мова. Тайська

Грошова одиниця. Тайський бад (ТНВ)

Голова держави - король Пхуміпон Адульядет

Найвищий законодавчий орган. Двопалатна Національна асамблея(Сенат і палата представників).

Найвищий виконавчий орган. Найвищим законодавчим органом Таїланду є двопалатна Національна асамблея (парламент), що складається з Сенату і Палати представників.

Форма правління. Конституційна монархія

Адміністративно - територіальний поділ. Територія Таїланду поділяється на 75 провінцій(чангват) та метрополію Бангкок, яка мала статус провінції до 1972 року. Всі провінції поділяються на райони (ампхе). У 2006році їх нараховувалось877.Кожна з провінцій має один головний район (ампхе - муенг),виключенням є провінція Аюттхая.

Райони в свою чергу поділяються на субрайони ( тамбон) -7254 в 2000 році. Субрайони поділяються на поселення (мубан) - в 2000 році - 69307.

Метрополія Бангкок має дещо інший поділ. Столиця поділяється на 50 районів (кхет) , які поділяються на 154 субрайони (квенг).

Територія та кордони. Таїланд - унітарна держава, що складається із 76 провінцій. Розташована в Південно-Східній Азії. Країна межує з М'янмою, Лаосом, Камбоджею, Малайзією. Геополітичне положення Таїланду визначається сусідством із наймогутнішими державами материкової Азії -- Індією та Китаєм, який значно вплинув на історію та культуру цієї країни. Південне та східне узбережжя Таїланду омивається Сіамською затокою, що є частиною Південно-Китайського моря, а південно-західне - Андаманським морем. Загальна довжина берегової лінії - 3219 км.

На півночі і заході межує з Бірма (М'янма), на північному сході - з Лаосом, на південному сході - з Камбоджею, на півдні - з Малайзією, на південному заході - з М'янмою. На південному сході омивається Сіамським затокою, на південному заході - Адамським морем.

Коротка історична довідка

Історія Таїланду з ХІІ - до ХХ століття.

Батьківщина сіамських близнюків і блакитнооких сіамських кішок кілька разів змінювала назву. Древня історія Таїланду обкутана таємницею : точних відомостей про виникнення народу тай немає. По деяких припущеннях, одне із племен спустилося до Сіамської затоки з китайської провінції Сичуань. У рік, коли степова орда напала на Русь, тай, злившись із монами, заснували першу столицю свого королівства - Сукотаї, що протрималася всього 150 років.

Археологічні знахідки свідчать про те, що люди поселилися на території Таїланду ще 40 тис. років тому. Відомості про перші держави на його території існують з 1 ст., однак ці держави охоплювали не тільки Таїланд, а й значну частину всього Індокитаю.

Перша велика тайська держава - Сукотаї - виникла в ХІІІ ст. після розпаду Кхмерської імперії. Спадкоємцем Сукотаї стало королівство Аютія (Сіам), утворене в 1350. У ХІХ ст. Сіам уклав нерівноправні угоди з Великобританією, Францією, США, однак ніколи не був колонією європейської держави. Англо-французька угода 1896 року визнала Сіам незалежною буферною державою. Конституційна монархія встановлена в 1932, назва країни Таїланд прийнята у 1939. Японія окупувала країну в 1941 -- 45.

У проміжку між 1945 та 1949 роками держава знову називалася Сіам, сучасна офіційна назва -- Таїланд, або Пратхеттхай ("Земля вільних"). З 1946 до середини 1970-х років він був союзником США в період холодної війни і отримував американську військову допомогу. У роки війни

21 століття.

Кінець 20ст. - початок 21 ст. відзначені в Таїланді низкою політичних криз. У 1997 році була прийнята конституція, яку назвали народною. Конституція встановила двопалатний парламент. Вибори 2001 року були вільними й демократичними, встановлений уряд уперше в історії Таїланду відслужив свій 4 - річний термін. На виборах 2005 року проголосувала найбільша кількість виборців, однак вони були відзначені купівлею голосів і сутичками між прихильниками різних політичних сил. Наступного 2006 року, не зустрічаючи особливого опору, військова хунта вчинила переворот і скинула уряд Таксина Чинавата. Військові відмінили дію конституції, розпустили парламент та верховний суд і оголосили військовий стан. Була встановлена проміжна конституція і призначений парламент із "кабінетних генералів" . Нова конституція 2007 року була затверджена на референдумі, і в грудні 2007 року знову відбулися демократичні вибори. На виборах перемогла Партія Народної Влади, уряд очолив Самак Сунтхаравет.

Самак Сунтхаравет був звинувачений у конфлікті інтересів у 2008 році й втратив посаду прем'єр міністра. Його наступник Сомчай Вонгсават з жовтня 2008 року не зміг виконувати свої функції, оскільки його кабінет захопили прихильники партії Народний альянс за демократію. У грудні 2008 року конституційний суд Таїланду визнав партію народної влади винною у виборчих махінаціях, що призвело до її розпуску. Після цього представники збройних сил зустрілися з частиною більшості в парламенті і переконали їх приєднатися до опозиції. Уряд сформувала Партія Демократів. Протести прихильників Об'єднаного національного фронту за демократію, проти диктатури, яких називають червоними сорочками, 10 квітня 2010 року призвели до насилля, в результаті якого загинули 87 людей і понад тисячу отримали пошкодження. Вибори 2011 року виграла із значною перевагою партія Пха Тхаї на чолі з молодшою сестрою Таксина Чинавата Їнглак Чиннават, яка виконує функції прем'єр міністра станом на жовтень 2012 року.

Похожие статьи
Розвиток туризму у Таїланді, Загальні відомості про країну - Основні екскурсійні об'єкти та маршрути в Таїланді

Предыдущая | Следующая