Пожежонебезпека, Біологічні впливи - Основні екскурсійні об'єкти та маршрути в Таїланді

Туристові слід точно дотримуватися вимог нормативних документів пожежної безпеки (Правил пожежної безпеки), засобів розміщення, щоби захистити туристів від впливу чинників ризику цієї групи.

Біологічні впливи

Небезпечні рослини і тварини

Флора і фауна місцевих лісів та прибережної зони також містить безліч небезпечних для здоров'я живих істот (в першу чергу комах), тому відвідувати ці місця рекомендується тільки в супроводі досвідченого провідника. Також обов'язкові в цьому випадку реппелентов, щільний одяг, максимально закриває все тіло, міцне взуття і захисні сітки від комах (наявність і цілісність останніх обов'язково слід перевіряти і в готелях).

Впершу чергу варто згадати змій - тропічний клімат країни широко своєму розпорядженні великою кількістю цих "повзучих гадів". Тільки отруйних змій у країні мешкає близько 160 видів! Вирушаючи в джунглі, одягніть закрите взуття і довгі штани, і будьте дуже обережні, частіше дивіться під ноги. Намагайтеся триматися подалі від рослинності після заходу сонця, так як в нічний час змії проявляють найбільшу активність, займаючись полюванням на дрібних звіряток і підпилих туристів, що забажали "збігати в кущики". Жарти жартами, але подібні прецеденти були.

При ходьбі по місцевості з високою травою, намагайтеся голосніше тупотіти ногами, щоб змії почули шум і поповзла. Але якщо ви все-таки зустрілися зі змією, що не смикайтесь, стійте спокійно і по можливості повільно від неї віддаляється.

Друга "загроза" мешкає в Таїланді - комахи. Так, звичайно, місцеві їх просто обожнюють використовувати в кулінарії, але, тим не менш, деякі екземпляри можуть завдати вам неабиякий шкоду. П'явки, скорпіони, мурахи, тропічні жуки, сколопендри (багатоніжки) і це далеко не весь список "нечисті" мешкає на теренах Таїланду, причому деякі з них можуть бути переносниками небезпечних хвороб або просто отруйними. Наприклад, укус багатоніжки не вб'є, але точно знерухомити вас на 2-3 дні. Якщо ви не збираєтеся вирушати в похід за тайськими джунглях, тоді небезпека від видів згаданих вище вам мало загрожує. Найчастіше побоюватися слід комарів, мошок, ос і шершнів, тому прихопіть з собою засоби від подібних комах. Для перестраховки перед поїздкою в Тайланд зробіть щеплення від малярії. Перебуваючи в готелі ніколи не залишайте свої речі на підлозі, так як на ранок під ними ви ризикуєте виявити "приємний" сюрприз у вигляді скорпіона або ще який-небудь живності, яка вирішила "переночувати" у затишному містечку.

Вирушаючи на пляж позагоряти і купуватися, прихопіть головний убір і звичайно не забудьте про отруйних риб і медуз, що живуть серед коралових рифів, інакше запросто догодите в госпіталь.

Не намагайтеся помацати тутешніх мавп, в більшості випадків вони не агресивні, але бувають і виключення, причому деякі з "злісних" особин можуть бути заражені сказом. Зрозуміло, контроль за дикими тваринами тут є, але самі розумієте, місцеві ветеринарні клініки фізично не зможуть регулярно прищеплювати всіх мавп від цієї небезпечної хвороби.

Не пийте воду зі струмків та інших водойм, також утримайтеся від вживання води з-під крана - якщо захочеться пити, краще купіть пляшечку води в магазині.

Чи не налягайте на екзотичні страви у місцевих ресторанчиках, адже далеко не кожен шлунок нормально відреагує на подібні, невідомі для нього, наїдки. Тайська кухня значно відрізняється від європейської, тому якщо ви все ж вирішили всерйоз ознайомитися з місцевою гастрономією, починайте з малого, поступово привчаючи свій шлунок до нових реалій. Вкрай не рекомендується харчуватися в дешевих забігайлівках - порція їжі за 1 долар запросто може відправити непідготовленої людини на лікарняне ліжко. Вулична взагалі не розглядається.

У комплект речей, які ви візьмете в дорогу покладіть на всякий випадок аптечку, в ній мають бути: бинти, зеленка, який-небудь болезаспокійливий препарат, засіб від захитування в транспорті, лейкопластир, засоби від нетравлення шлунка і укусів комах, очні краплі, валідол або інший препарат від серцевого болю і крем "від" або "для" засмаги.

Необхідні та рекомендовані щеплення

При в'їзді рекомендована профілактика проти малярії. Ризик малярії існує по всій країні (не виключаючи великих міст і Бангкока), особливо небезпечні в цьому плані східні райони країни, прилеглі до лаосской кордоні. Дуже високий ризик зараження в самих південних областях та в гірських районах з висотами менш 1500 м, при цьому в більшості областей збудники хвороби (P. falciparum-exists) дуже стійки до традиційних препаратів типу хлорохина або сульфадоксин-піріметаміну.

До серйозних ризиків для здоров'я також відносяться: тропічна лихоманка (москіти, що переносять збудників захворювання, нерідко зустрічаються навіть у містах), геморагічна лихоманка (DHF), гепатит А, В, С, D і Е, сказ (багато місцевих тварини, в тому числі собаки, кішки, кажани і мавпи, є носіями збудників цього захворювання), тиф, амебна дизентерія і туберкульоз.

Похожие статьи
Пожежонебезпека, Біологічні впливи - Основні екскурсійні об'єкти та маршрути в Таїланді

Предыдущая | Следующая