Характеристика сучасного стану лісових ресурсів - Оцінка лісових насаджень Фастівського лісгоспу

За 50 років лісистість України збільшилася майже в 1,5 рази. Запас деревини в лісах оцінюється в межах 2,1 мільярда. Загальна середня зміна запасу сягає 35 млн. . Відбувається поступове збільшення запасу, що підтверджує значний економічний і природоохоронний потенціал лісів України. Більше половини лісів країни створені людиною і потребують посиленого догляду.

Значний відсоток заповідання лісів в Україні свідчить про те, що у лісовому господарстві країни створені жорсткі критерії щодо принципів господарювання і вони в повній мірі відповідають вимогам Всеєвропейської стратегії збереження біологічного і ландшафтного різноманіття.

Станом на 01.01.2014 в лісах Держлісагентства створено понад 3,2 тис. територій та об'єктів ПЗФ загальною площею більше 1,3 млн. га. Заповідність підпорядкованих лісів становить 16,6%. Практично у всіх регіонах заповідність в лісах вища ніж загальнодержавна.

Головним пріоритетом діяльності Держлісагентства було і залишається збереження і розширене відновлення лісів. В Україні кожен другий гектар лісу створений штучно. Останні роки роботи з відтворення лісів проводяться на площі близько 50 тис. га, з яких практично третина складає площа лісорозведення, або створення нових лісів. Таким чином, вкрита лісовою рослинністю територія в Україні і запас деревини в її лісах постійно збільшуються. Обсяги створення лісів за останні 3 роки перевищують площу щорічних суцільних зрубів в 1,5 рази [19].

Для забезпечення створення високопродуктивних і довговічних лісонасаджень в лісових розсадниках вирощується щорічно 335 млн. шт. стандартного садивного матеріалу.

Обсяг заготівлі ліквідної деревини від усіх видів рубок у 2013 р. становив в Україні - 18,0 млн. (у Держлісагентстві - 14,4 млн.), в т. ч. від рубок головного користування - 7,8 млн. (у Держлісагентстві - 6,6 млн.).

Обсяги лісокористування від рубок головного користування не перевищують розрахункову лісосіку, що забезпечує екологічно збалансоване лісокористування (в Україні - 9,1 млн. , у Держлісагентстві - 7,5 млн.) [24].

Загальний щорічний приріст деревини в лісах Держлісагентства - 24,6 млн. куб. м, використання приросту у 2013 р. склало 66 відсотків. В країнах Європи використання щорічного приросту сягає до 80 відсотків. Загалом аналізуючи сучасний стан лісового господарства України можна констатувати, що лісова галузь України знаходиться в стані системного розвитку [5, 19].

Похожие статьи




Характеристика сучасного стану лісових ресурсів - Оцінка лісових насаджень Фастівського лісгоспу

Предыдущая | Следующая