Висновки - Селекція плодових дерев

За сучасних умов метою селекційних робіт є досягнення стійкості рослинних культур до багатьох чинників, таких як абіотичні, до грибкових захворювань, збільшення врожайності, збагачення асортименту для декоративного та промислового користування, присадибного та рекреаційного вирощування тощо.

Основним методом в селекції вишні та черешні, сливи та аличі, та абрикосу виділяють міжсортову гібридизацію. У селекції черешні позитивні результати дає гібридизація між кращими закордонними сортами. Недостатня вивченість генетичної структури сливи не дозволяє проводити селекцію на основі поєднання відомих генів в генотипі гібрида, тому ознаковий принцип підбору пар, заснований на залученні в селекційний процес донорів цінних ознак, залишається найважливішим і на сучасному етапі. Пари для гібридизації абрикосу підбирають на основі оцінки вихідних форм за фенотипом. Багато сортів абрикосу добре успадковують комплекс цінних ознак, даючи при вільному запиленні позитивні результати. Персик - виключно вдячний об'єкт селекції. У різних селекційних програмах щодо його поліпшення використані найрізноманітніші методи, що дають позитивний ефект. Навіть пересів кісточок від вільного запилення дає хороший матеріал для створення цінних сортів, що часто мають позитивні трансгресії. При цьому ефект досягається як при посіві насіння місцевих сортів, так і при інтродуційованих сортів.

Наразі велике значення було набуде досягненням стійкості культур до несприятливих умов сучасних антропогенних насаджень, адже темп урбанізації досить таки прискорений і зелені насадження в межах міста мають собі деякі чинники протидії, мету збільшити стійкість до них і займається сучасна селекція.

Похожие статьи




Висновки - Селекція плодових дерев

Предыдущая | Следующая