Технологія годівлі свиней - Розрахунок потоково-ритмічної технології виробництва свинини з річним об'ємом 21300 ц

Планується для годівлісвиней концентрат ний тип годівлі свиней, повнораціонними комбікормами власного виробництва. Зернову групу кормових раціонів, здебільшого власного виробництва.

Годівля всіх технологічних груп тварин диференційована і для кожної технолгічної групи виробляється свій рецепт комбікормів, які приводяться нижче.

Починаючи з 3-4-го дня життя, порося в господарстві їх підгодовують престартерним комбікормом "Селтек" фірми "Текро", який згодовують до 10-14 дня після відлучення.

Критичним періодом в житті поросят є відлучення від свиноматки, яке в господарстві проводять в 35 днів. В цей період поросятам згодовують антибіотики і молочну кислоту (по 5 г на 1 л води), які гальмують розвиток кишкової палички, що запобігає захворюванню тварин.

Для одержання продуктивності та забезпечення життєдіяльності організму раціони молодняку, що використовується в господарстві, містять достатню кількість енергії. Енергетичну цінність раціону молодняку нормують за вмістом у ньому кормових одиниць, обмінної енергії, сухої речовини і концентрації клітковини у сухій речовині. Після відлучення від свиноматки поросятам впродовж 12-15 днів їм не змінюють склад раціону, режим годівлі та технологію підготовки кормів до згодовування..

Рецепт стартового комбікорму наведений в таблиці 8.

Зернові корми молодняку згодовують у вигляді повнораціонних комбікормів, які збагачують білково-вітамінною добавкою БВД КМ СВ - 15. Рецепт комбікорму для молодняку свиней на відгодівлі БВД КМ СВ - 15 наведено в таблиці 9.

8. Рецепт стартового комбікорму для поросят на дорощуванні

Компонент

Вводиться в раціон, %

Ячмінь без плівок

50

Кукурудза

15

Пшениця

10

БВД С2 - 25 %

25

Всього

100

9. Рецепт комбікорму для свиней в період відгодівлі

Компонент

Вводиться в раціон, %

Ячмінь

15

Кукурудза

30

Пшениця

35

Макуха соняшникова

5

БВД КМ СВ - 15 %

15

Всього

100

Відповідно до державного стандарту при виготовленні комбікормів для ремонтного молодняку застосовують середній помел -- залишки на ситі з діаметром вічок 3 мм не більше 10 %.

У комбікорми для ремонтного молодняку вводять до 25 % ячменю, 30-35 - кукурудзи, до 10 - вівса, 5-7 - кормових дріжджів, 7-12 - екструдованого зерна бобових, білково-вітамінних добавок (БВД) - 15 %. До комбікорму не включають пшеницю та тритікале.

Похожие статьи
Технологія годівлі свиней - Розрахунок потоково-ритмічної технології виробництва свинини з річним об'ємом 21300 ц

Предыдущая | Следующая