Створення кадастру виноградних насаджень з використанням даних ампелоекогогічних досліджень - Ампелоекологічне обгрунтування виділення мікрозон вирощування винограду в Лівобережному Нижньодніпров'ї

Питання кадастру виноградних насаджень в Україні є надзвичайно актуальним. Реформування аграрного сектора передбачає наявність всебічної та повної інформації про землю. Однак, нині немає сучасної, повної та доступної інформації про сільськогосподарські землі, зайняті під виноградними насадженнями. Останній кадастр виноградних насаджень України складали 1980р. Інформацію було представлено на рівні областей і районів, а не окремих господарств, без супровідного планово-картографічного матеріалу з чітким визначенням площ розміщення виноградних плантацій. Такий підхід до проведення кадастру не відповідає потребам ефективного розвитку виноградарства, однією з важливих умов якого є виробництво вин контрольованих найменувань за походженням, з чіткою ідентифікацію площ під виноградниками та їх відповідність екологічним умовам вирощування винограду.

Зарубіжні країни мають свої особливості щодо складання кадастру. На основі зарубіжного досвіду, а також аналізу кадастру виноградних насаджень, що проводили в Україні, необхідно виробити нову методику ведення виноградного кадастру. Кількісний та якісний облік виноградних насаджень - необхідна умова контролю якості виноградно-виноробної продукції. Кадастр має стати інформаційною базою даних про якісний та кількісний облік виноградних насаджень, а також системою, що характеризуватиме як стан насаджень, так і екологічні умови вирощування, їх відповідність біологічним потребам сортів.

Отже, у даній роботі запропоновано створення кадастру виноградних насаджень, який міститиме ампелоекологічну характеристику стану земель під виноградними насадженнями за такими розділами:

    1. Ампелоекологічна характеристика території. 2. Характеристика та стан виноградних насаджень. 3. Розрахункова продуктивність виноградних насаджень. 4. Графічна частина (планово-картографічний матеріал).

На прикладі дослідних господарств ВАТ ім. Покришева і ВАТ "Цюрупинський" зібрано необхідну базу даних для проведення кадастру виноградних насаджень за запропонованою схемою.

Похожие статьи




Створення кадастру виноградних насаджень з використанням даних ампелоекогогічних досліджень - Ампелоекологічне обгрунтування виділення мікрозон вирощування винограду в Лівобережному Нижньодніпров'ї

Предыдущая | Следующая