Гістологічні особливості будови органів контрольних поросят, Кишковий клостридіоз свиней. Епізоотологічні дані - Патоморфологічні зміни у свиней при кишковому клостридіозі

При проведенні досліджень встановлено, що мікроскопічна будова шлунка, різних відділів тонкого і товстого кишечнику, лімфатичних вузлів, тимуса, селезінки, печінки, підшлункової залози, нирок, надниркової залози, легень, серця і головного мозку поросят різного віку, що утримуються в господарствах промислового типу, не відрізняється від описаної в літературі у цього виду тварин (Барти И., 1976; Горальський Л. П., 1999; Желвакова С. И., 2001).

Кишковий клостридіоз свиней. Епізоотологічні дані

Результати проведених епізоотологічних досліджень свідчать, що хвороба виникла у серпні 2002 р. після завезення і використання в господарстві партії комбікорму для поросят віком 2-4 місяці, контамінованого клостридіями. Діагноз був поставлений на основі лабораторних досліджень, проведених в лабораторії свинокомплексу та в Броварській районній державній лабораторії ветеринарної медицини.

Хвороба реєструвалася протягом всього року. Пік її спостерігався у березні - травні і жовтні - листопаді, коли клінічні ознаки хвороби реєструвалися у 46,2-63,1 % поросят віком 2-4 місяці. Падіж на початку захворювання був високим, але з часом зменшувався. У травні 2003 року захворювання на кишковий клостридіоз почало реєструватися у поросят-сисунів. Процент захворюваності і загибелі у них був найбільшим на початку виникнення кишкового клостридіозу. Внаслідок проведених протиепізоотичних заходів з серпня 2004 р. реєструвалися тільки спорадичні випадки хвороби. Серед свиней інших вікових груп хвороба зареєстрована не була.

Одержані нами результати з даного питання, в цілому, співпадають з даними інших авторів. (Ургуев К. Р., 1987; Бублов A. B., 2000; Литвин В. П., Олійник Л. В., Корнієнко Л. Є. та ін., 2002).

Похожие статьи




Гістологічні особливості будови органів контрольних поросят, Кишковий клостридіоз свиней. Епізоотологічні дані - Патоморфологічні зміни у свиней при кишковому клостридіозі

Предыдущая | Следующая