ЕКОНОМІЧНА ТА ЕНЕРГЕТИЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОЩУВАННЯ РІЗНИХ СОРТІВ ЛЬОНУ-ДОВГУНЦЯ - Продуктивність та котонізаційна здатність різних сортів льону-довгунця

Проведені розрахунки економічної ефективності вирощування різних сортів льону-довгунця, приготування та переробки трести у волокно свідчать, що найвищий чистий прибуток з 1 га посіву льону-довгунця отримано в сортів Український-3 (4127 грн/га) та Вручий (3936 грн/га), які перевищували цей показник інших досліджуваних сортів на 190-1695 грн/га.

Рівень рентабельності в сортів льону-довгунця була в межах 84,7-141,1%. Краща віддача вкладених коштів була у сортів Вручий та Український 3, в яких рівень рентабельності був найвищим і становив, відповідно, 141,1 % та 139,3 %. Інші досліджувані сорти поступалися їм на 14,2-56,4 %.

Аналіз енергетичної ефективності показав, що сумарні енергетичні витрати на вирощування і переробку продукції льону-довгунця становлять 18990-20980 МДж/га в залежності від вирощуваного сорту. Найвищі енергетичні витрати мали місце в сортів Український 3, Український ранній та Вручий. Це пояснюється тим, що в цих сортів найвища урожайність соломи, а збирання льону-довгунця, приготування трести та її переробка є дуже енергоємним процесом.

Коефіцієнт енергетичної ефективності був найвищим у сортів льону-довгунця Український 3, Український ранній та Вручий і становив, відповідно, 1,36; 1,35 та 1,33.

Результати інтегрованого енергоекономічного аналізу засвідчили найвищу ефективність вирощування сортів льону-довгунця Вручий, Український 3 та Український ранній, які дають змогу значно підвищити грошові надходження в галузь льонарства.

Похожие статьи




ЕКОНОМІЧНА ТА ЕНЕРГЕТИЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОЩУВАННЯ РІЗНИХ СОРТІВ ЛЬОНУ-ДОВГУНЦЯ - Продуктивність та котонізаційна здатність різних сортів льону-довгунця

Предыдущая | Следующая