АНОТАЦІЯ - Оптимізація елементів технології вирощування амаранту зернового напрямку в умовах південного Степу України

Войташенко Д. П. Оптимізація елементів технології вирощування амаранту зернового напрямку в умовах південного Степу України. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук за спеціальністю 06.01.09 - рослинництво. - Державний вищий навчальний заклад "Херсонський державний аграрний університет", м. Херсон, 2008.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню питань оптимізації основних елементів технології вирощування зернового амаранту. В результаті досліджень визначено вплив строку, способу сівби, норми висіву, зрошення та мінеральних добрив на процеси росту та розвитку рослин амаранту, його врожай та якість зерна, показники економічної і енергетичної ефективності вирощування цієї культури. Отримано дані щодо планування врожаю з урахуванням умісту елементів живлення в грунті в умовах природного зволоження та при зрошенні.

Для одержання високої врожайності зерна амаранту з максимальним виходом протеїну та олії і отримання найбільшого чистого прибутку в умовах південного Степу України на темно-каштановому середньосуглинковому грунті рекомендується проводити сівбу культури при температурі 18_20 ОС в шарі грунту 0-10 см, що припадає в більшості випадків на середину травня; використовувати широкорядний спосіб сівби з шириною міжрядь 60 см та нормою висіву 2,25 млн. шт./га схожого насіння; норму мінеральних добрив визначать з урахуванням вмісту елементів живлення в грунті та запланованого рівня врожаю. Проводити вегетаційні поливи у фазі бутонізація та цвітіння при зниженні вологості до 70-75% НВ в шарі грунту 0-70 см.

Ключові слова: зерновий амарант, технологія вирощування, строк сівби, спосіб сівби, норма висіву, зрошення, мінеральні добрива, врожайність, якість, економічна ефективність

Похожие статьи




АНОТАЦІЯ - Оптимізація елементів технології вирощування амаранту зернового напрямку в умовах південного Степу України

Предыдущая | Следующая