Вступ - Релігії світу

Релігія - складова духовного життя людини. Головна функція релігії - здійснення зв'язку людини з Вищим, постійним - Богом. Цей зв'язок здійснюється за допомогою церкви, що є складним соціальним інститутом і що впливає на всі сторони буття людини.

Релігії об'єднують людей на грунті спільних вірувань, обрядів, мети життя. Це стародавня система соціального захисту, спрямована на оберігання й виховання дітей до їхнього дорослішання. У стародавні часи вона створювала основу для культури, пов'язуючи воєдино символи, легенди, заборони, рекомендації. У багатьох релігіях важливе місце відведено питанням, пов'язаним з організацією побуту, харчування, контролювання статевих стосунків, оскільки від цих сторін життя людини залежить виживання. Релігія визначає моральні норми, кодекс поведінки в різних ситуаціях, що приносить людині почуття впевненості. Релігійний світогляд відбивається на багатьох складових матеріальної культури, а також на економіці та політиці. релігія християнство іслам монотеїстичний

Однак релігії можуть не тільки об'єднувати людей, а й розділяти їх, бути причинами кровопролитних конфліктів, як це відбувається в Північній Ірландії, Боснії, на Кіпрі, Близькому Сході, в індійських штатах Кашмір і Пенджаб, на Кавказі. Усі релігії тією чи іншою мірою модернізуються й реформуються, одні зникають, інші з'являються. Кожна з них по-своєму пояснює, в чому полягає сенс життя, пропонує зробити вибір, який, проте, має зробити кожна людина самостійно. Залежно від поширення у світі та ролі всі релігії поділяють на світові та національні (етнічні). Значна частина населення світу зберегла свої давні родоплемінні вірування, до яких відносяться тотемізм, магія, анімізм, шаманізм. Племінні культи збереглись у Центральній Америці, Амазонії, Африці, серед народів півночі й аборигенів Австралії.

Сьогодні існує три основні релігії, які прийнято називати світовими: буддизм, іслам, християнство. Вони поширені в усьому світі й мають численних віруючих.

Під релігією, на думку вчених, розуміють духовний феномен, який виражає не лише віру людини в існування надприродного Начала, що є джерелом буття всього існуючого, а й виступає для неї засобом спілкування з ним, входження в його світ. Витоки релігії знаходять відмінне тлумачення у дослідників різних світоглядних орієнтацій. Однак релігія мала виразний прояв впродовж всієї історії суспільства. І в сучасну епоху вона посідає важливе місце у житті окремої людини й суспільства загалом. В ході історичного розвитку людства поступово формувалися світові - монотеїстичні - релігії, які подолали етнонаціональні межі й набули відкритості для всіх. Такими релігіями, поширеними серед кількох або багатьох народів, є християнство, іслам, буддизм. Часто вчені відносять до світових релігій також індуїзм, що останнім часом почав збільшувати кількість віруючих по всьому світі.

Головною метою даної роботи є охарактеризування релігій світу, їх територіального розповсюдження по різних країнах світу та частинах світу в цілому. Для досягнення цієї мети розглянемо окремо кожну частину світу за територіальним розміщенням релігій в її межах та в окремих країнах на її території.

Дана тема є актуальною в наш час через недостатню увагу, та незнання пересічного громадянина про те, які релігії є головними, та як саме вони поширені по світу, де переважають певні релігії і якими етнічно-територіальними чинниками це зумовлено.

Об'єктом дослідження є релігії світу та їх географічна орієнтація по континентах. Предметом дослідження є частини світу та окремі країни на їх території.

Похожие статьи




Вступ - Релігії світу

Предыдущая | Следующая