Вступ - Релігійний фактор у міжнародних відносинах епохи Середньовіччя

Курсова робота присвячена дослідженню ролі християнства як однієї з домінуючих світових релігій у міжнародних відносинах епохи Середньовіччя.

Дана робота складається з трьох частин: вступу, основної частини, яка в свою чергу поділяється на 5 розділів, присвячених розгляду та аналізу ролі релігії у системі міжнародних відносин епохи Середньовіччя. Кожен розділ основної частини поділяється на окремі підрозділи, які забезпечують деталізоване розкриття теми. Курсова робота складається з 37 сторінок.

Інформаційною базою роботи є дослідження вітчизняних та зарубіжних вчених у галузях історії міжнародних відносин, всесвітньої історії вцілому та історії країн Західної Європи зокрема, політології, історії дипломатії, релігієзнавства та теорії міжнародних відносин.

Актуальність теми. На сучасному етапі можна констатувати зростання ролі релігійного чинника у міжнародних відносинах. Релігійні доктрини, властиві для нашої епохи, є важливим фактором, що обумовлює як специфіку політичного процесу окремої держави, так і тенденції міжнародного життя. Останнє дає підставу стверджувати про те, що відбувається процес модернізації релігії, і в XXI столітті вона продовжуватиме визначати характер міжнародних відносин. Релігійна ситуація у світі, яка супроводжується зростанням політичної активності на тлі релігійного фундаменталізму, являє собою складний і суперечливий феномен, який потребує ретельного добору інструментарію пізнання, що, у свою чергу, дозволить оцінити вплив релігійного фактора на світовий політичний процес у всьому комплексі діалектичного впливу чинників, різнопланових за своїм змістом та рівнем.

Така ситуація визначає високий рівень актуальності досліджень, пов'язаних із ретроспективним анлізом історії міжнародних відносин в контексті їх зв'язку з релігійними чинниками.

Об'єктом дослідження виступають міжнародні відносини епохи Середньовіччя.

Предметом -- особливості міжнародних відносин у середньовічній Європі, зумовлені домінантою католицької церкви.

Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є аналіз і характеристика основних особливостей міжнародних відносин у Західній Європі доби Середньовіччя. Відповідно, головними завданнями є:

Простежити розвиток і становлення інституту католицької церкви як одного з ключових політичних акторів у міжнародних відносинах епохи Середньовіччя;

Дослідити методи та важелі, які використовувались Церквою для реалізації політичного впливу та характерні риси її зовнішньополітичної діяльності;

На основі проаналізованого матеріалу, відобразити у висновках актуальні з точки зору теорії міжнародних відносин аспекти дослідження.

У курсовій роботі використано такі загальнонаукові методи дослідження, як контен-аналіз, системний метод та метод екстраполяції.

Похожие статьи




Вступ - Релігійний фактор у міжнародних відносинах епохи Середньовіччя

Предыдущая | Следующая