Вступ - Реформація та ранні форми протестантизму

Реформація(від лат. "перетворення") - загальноприйняте позначення суспільно - релігійного руху початку 16ст., що охопив майже всю Європу. Реформація ідейно підготувала ранні буржуазні революції, виховавши особливий тип людської особистості, сформулювавши основи буржуазної моралі, релігії, філософії, ідеологію громадського суспільства, заклавши початкові принципи взаємовідносин індивіда, групи і соціуму. Реформація стала духовною відповіддю на кризу, кинуту людському духу соціально-економічною і культурною ситуацією 16ст.

Хоча явище Реформації залишило величезний відбиток у світовій історії і носило глобальний, загальноєвропейський, характер, не багато сучасних людей цікавляться рухом Реформації в Європі. Звичайно, 16ст. і сучасність розділяє величезна прірва, але не дивлячись на це, Реформація протягнула свої корені з глибини віків до кожного з нас. Вона багато в чому виховала сьогоденне відношення до релігії

Процес Реформації сьогодні вивчений досить добре, що обумовлено великою кількістю джерел і відомостей, що розповідають про той період. До них відносяться безліч документів того часу, такі як Нантский едикт 1598р. чи лист М. Лютера " До християнського дворянства німецької нації про виправлення християнства" 1520р., "Індекс заборонених книг", виданий папою римським Павлом ІІІ.

Численні праці лідерів Реформації (Ж. Кальвін - "Настанови в християнській вірі" і коментарі до Біблії, М. Лютер - тези, переклад Біблії на німецьку мову і літургійні тексти ).

Релігія як і раніше займає значне місце в нашому житті, а разом з розвитком суспільства неминучими стають релігійні реформи, тому було б необачним забути про історичний досвід, дивлячись у майбутнє.

Похожие статьи




Вступ - Реформація та ранні форми протестантизму

Предыдущая | Следующая