Висновок - Реформація та ранні форми протестантизму

У країнах, де перемогла Реформація церква опинилася у великій залежності від держави, користувалася меншою владою, ніж в католицьких державах, внаслідок проведеної секуляризації втратила свою економічну потужність. Усе це полегшувало розвиток науки і світської культури.

В результаті Реформації уся Європа стала розколотою на дві частини. Католицька церква перестала бути церквою усієї Західної Європи. З неї виділився самостійний потужний релігійний напрям - протестантизм - третій напрям в християнстві.

Протестантизм виробив функціонуючу у свідомості мільйонів людей особливу етику - етику праці, економічної діяльності, договірних стосунків, ощадливості, педантизму, тобто бюргерських доброчесностей, що увійшли до плоті, крові і повсякденного побуту країн Західної Європи і Нового Світу.

Становлячись усе більш впливовою буржуазія отримала "дешеву", просту і зручну релігію, що відповідала інтересам цього класу. Така релігія не вимагає великих грошей на будівництво дорогих храмів і обслуговування пишного культу, що має місце в католицизмі. Вона не віднімає багато часу для молитов, паломництво до святих місць, інших обрядів і ритуалів.

Вона не ускладнює життя і поведінку людини дотриманням постів, вибором їжі і т. д. Вона не вимагає яких-небудь зовнішніх проявів своєї віри. Така релігія цілком влаштовує сучасну ділову людину.

Похожие статьи




Висновок - Реформація та ранні форми протестантизму

Предыдущая | Следующая