Історія написання Біблії, її структура - Історія написання та склад релігії. Основні біблійні історії

Створювалися Біблійні книги на трьох континентах: в Азії, Африці та Європі. І на трьох мовах: давньоєврейській, арамейській, грецькій. Де тільки не створювалися книги Біблії! Мойсей писав перші п'ять книг (так зване П'ятикнижжя Мойсеєве) у пустелі, Єремія писав у в'язниці. Лука - під час подорожей, Іоанн - на острові Патмос, а деякі автори писали під час військових походів. Так, під час війни була написана частина книг Давида, а книги Соломона писалися у мирний час. І створювалися книги Біблії у XII ст. до н. е. - II ст. н. е.

В основі поділу - народження Ісуса Христа на Землі.

Старий Заповіт

Старий Заповіт або Старий Завіт - перша частина Біблії, що по обсягу складає близько трьох четвертих усієї Біблії. Старий Заповіт нараховує 50 книг у православних, 45 у католиків, та 39 у протестантів, написаних переважно староєврейською мовою. У них розповідається про створення світу, гріхопадіння, взаємини Бога з вибраним ним народом Ізраїлю. Через увесь Старий Заповіт простежується обіцянка Бога відновити посередництвом Месії (спасителя) зруйновані гріхом відносини із Богом. Головна ідея Старого Завіту - договір Бога Ягве з обраним єврейським народом. Умови договору зводяться до двох основних положень:

"Я - Бог Ягве: нехай не буде для тебе інших богів, окрім мене"

"Не рідніться з іншими (язичницькими) народами"

Структура Старого Завіту, яка складається з чотирьох головних груп:

    1. Доісторичні книги 2. Історичні книги 3. Навчальні (поетичні) книги 4. Пророчі книги

Новий Заповіт

Новий Заповіт - друга частина Біблії, що містить у собі 27 книг. У Новому Заповіті розповідається про прихід на землю Месії (Христа) від Бога, Сина Божого, щоби він помер за людей і таким чином відкупив їх (від успадкованого ними від першого чоловіка Адама, та його дружини, Єви) гріха (про що розповідається і у Старому Заповіті). Будучи на землі, і проповідуючи про Небесне Царство Боже, Ісус (Месія) вибрав дванадцять апостолів (один з яких зрадив його) і доручив їм поширювати його вчення по цілому (знаному в той час) світі. Окрім самої Євангелії у Новому Заповіті, є і інші книги, де розповідається і стає відомо про виникнення та існування перших общини християнства. Апостоли у своїх посланнях (листах) до церков навчають томму, щом саме необхідно для спасіння, а також надають поради для повсякденного життя. Остання книга Нового Заповіту: Об'явлення - символічною мовою розповідає про другий прихід Христа на землю в якості Царя Божого Небесного Царства; про кару для тих, хто не повірив у Христа і не виконував його волю; про вибір співцарів у його царстві, правлячих над підданими на землі; про небесне місто збудоване Богом; про знищення роспустниці, названою "Вавилон Великий", символічним звіром; про війну Бога з земними царями - Армагеддон, провокуємі Божим ворогом - Дияволом. Самій назві "Біблія" ми зобов'язані грецькому слову "бібліон" - книга. Яке, в свою чергу, походить від назви стародавнього порту - Біблос, розташованого біля підніжжя Ліванських гір, через який до Греції експортувався єгипетський папірус. Так назва древнього порту увійшла до лексикону 1829 мов, на які сьогодні перекладено Біблію (Всього на Землі налічується близько 3000 мов і діалектів, з яких 1500 належить невеликим етнічним групам). Отже, Біблія - це просто слово - Книга. біблія християнство література духовний

Але це не просто слово. Як Ви пам'ятаєте (а якщо забули прочитайте статтю на чому писав Мойсей) первинною формою книги був сувій, коли п'ятнадцять - двадцять папірусних аркушів приклеювали один до одного і згортали (В середньому сувої з текстами Біблії мають від шести до десяти метрів довжини). За тим же принципом склеювалися також аркуші пергаменту. Текст у вузьких колонках розташовувався поперек свитка. При читанні свитка, лівою рукою згортали прочитану частина, а правою розгортали його. В кінці "рядка" доводилося перемотувати весь сувій, щоб знову дістатися до початку тексту.

Однак вже до початку нового літочислення з'явився метод "приведення у послідовний порядок" листів папірусу і пергаменту - кодекс, коли листи складали один на одного і зшивали з одного краю.

Метод підказав необхідність упорядкувати акти при судочинстві - так легше було знайти потрібний акт. Однак звичайною формою "книги" як і раніше залишався сувій. Але після християнізації більшої частини суспільства загострилася потреба в біблійних писаннях. Виявилося дуже зручним зводити в одну книгу - кодекс декілька або навіть безліч сувоїв. Через якийсь час вже по одному тільки зовнішньому вигляді можна було відрізнити Біблію від язичницьких писань.

Похожие статьи
Історія написання Біблії, її структура - Історія написання та склад релігії. Основні біблійні історії

Предыдущая | Следующая