ДІЙСНІСТЬ ПРОМИСЛУ БОЖОГО - Православне вчення про Промисел Божий

Вчення про Промисел Божий грунтується на Божественному Одкровенні. У Біблії говориться, що Бог "відпочив у день сьомий від всіх справ Своїх" (Бут. 2,2). Це, звичайно, не означає, що після закінчення творення Бог не приймає в житті світу ніякої участі. Господь Ісус Христос після зцілення розслабленого при купальні Віфезда сказав іудеям: "Отець Мій донині робить, і Я роблю " (Ін. 5,17). Безсумнівно, ці слова Спасителя є вказівкою на промислительну діяльність Бога, що ніколи не припиняється.

Для християнського світорозуміння уявлення про Промисел Божий природно випливає із християнського вчення про Бога й про Його відношення до світу й людини. Насамперед у реальності Промислу нас переконує досвід молитви, тому що молитовне звертання до Бога має сенс тільки при наявності впевненості в можливості Божественної відповіді. Бог є Особистість, особистий Бог Одкровення тим і відрізняється від безособових абсолютів філософських систем і східних релігій, що Він виражає Своє відношення до того, що перебуває поза Ним. Особистість не може бути байдужа до світу, що з нею дотикається. Св. Іоанн Дамаскін говорить: "Один Бог по природі благий і мудрий. Як благий, Він промишляє, тому що не благий той, хто не промишляє, адже й люди, і нерозумні тварини природно піклуються про своїх дітей, а хто не піклується, дістає осуд. Далі, як мудрий, Бог піклується про творінь якнайкраще".

В існуванні Промислу переконує також і обмеженість світу. Тварне буття, не будучи самобутнім, не може існувати без її причини, і воно може зберігати своє буття тільки завдяки тій силі, що дала йому буття.

Православний церква промисел божий

Похожие статьи




ДІЙСНІСТЬ ПРОМИСЛУ БОЖОГО - Православне вчення про Промисел Божий

Предыдущая | Следующая