"Енергетика" емоцій - Стрес та емоції

Емоції впливають на самопочуття, здатність приймати адекватне рішення, на активність, на успішність, нарешті. За допомогою емоцій ми керуємо власним здоров'ям, досягненням цілей, відносинами з людьми, успішністю в житті. Підпорядкування емоціям веде до вічної залежності від настрою, оточення, ситуації. Людина знаходиться в ролі "жертви" на життєвому шляху. Емоції можна охарактеризувати як якесь рух енергії. І цю енергію дуже добре вловлюють оточуючі. Якщо у переповнений автобус заходить веселун - він ще не встиг щось сказати, а люди навколо вже починають посміхатися і розслаблятися. Якщо в компанію веселих людей заходить похмурий чоловік, веселощі злегка згасає. Існує Шкала тонів або емоційних станів, запропонована Р. Хаббард. Положення людини на шкалі тонів підвищується, коли він отримує гарні новини, здобуває перемогу, і знижується, коли він отримує погані звістки, відчуває невдачі. За цією шкалою будь-яка людина рухається вгору - вниз по тону протягом дня, відчуваючи різні емоції. Крім того, кожен з нас знаходиться в певному хронічному тоні, який слабо змінюється за довгий проміжок часу або періодично повертається знову. Це звичний або " улюблений " тон.

Шкала тонів у спрощеному вигляді виглядає так: радістьентузіазмконсерватизмнудьгаантагонізмгнівприхована ворожістьстрахгоріапатія Повна шкала тонів може містити до сотні відтінків емоцій. Емоції як енергія, мають свій тон, свою вібрацію. Негативні емоції відносяться до більш низьких тонам, позитивні - до більш високим. Можна порівняти шкалу емоцій з нотами, від низької до високої. Правда, емоцій значно більше, і продовжуючи ідею Хаббарт, багатьма практиками шкала розвивається досі, доповнюючи новими відтінками і тонкими нюансами почуттів. Вловіть своє " звучання", відчуття якоїсь енергії, вібрації свого тіла, коли ви відчуваєте печаль. А тепер уявіть собі стан радості - це будуть вже зовсім інші почуття. В радості вибраціі змінюються на більш високі. Згадайте вираз " дзвенить від радості" - це про високий звучанні. А якщо відчути горе - це емоція більш низького тону - " тягар втрати ". Як вже говорилося, ми постійно рухаємося за шкалою, відчуваючи різні емоції. Але іноді "зависають" на деяких з них. Наприклад, ситуація викликала почуття образи, і на цій емоції можна "зависнути" на кілька днів, а може бути, і років. Тоді емоція стає звичною.

Для когось звичної емоцією є агресія. За будь-якого приводу чи без нього агресія спалахує в людині, таким способом він реагує на більшу частину життєвих ситуацій. Хтось реагує страхом на серйозні і не дуже серйозні події в житті. Є люди, які реагують на ситуації сміхом, відносяться до будь-якої проблеми з гумором. Це найбільш щасливі представники людства, тому що така емоція гасить, вбиває будь-який стрес, знімає будь-яку напругу і фізичне, і емоційне. " Зависають " люди можуть на різних емоціях - туга, сум, роздратування, образа, ... сюди ж відносяться і апатія, і депресія, як найбільш чіпкі окови емоцій.

Практична частина. Тести

Що є об'єктом вивчення валеології?

    А) все живе Б) чоловік; В) здоровий спосіб життя; Г) шкідливі звички 2. Не відносяться до ознак здоров'я:
      А) стабільність до дій факторів, що ушкоджують; Б) функціонування в межах норми; В) наявність резервних можливостей організму; Г) регулярна захворюваність
    3. Укажіть невірний рівень здоров'я А) особисте; Б) індивідуальне; В) суспільне; Г) групове 4. Стан повного фізичного, щиросердечного, соціального й духовного благополуччя називається А) блаженство; Б) нірвана; В) здоров'я; Г) релаксація 5. Здоров'я людини на 50% залежить від А) спадковості; Б) способу життя; В) медицини; Г) зовнішнього середовища

Похожие статьи




"Енергетика" емоцій - Стрес та емоції

Предыдущая | Следующая