Висновок - Космологія. Проблеми космології

Отже, космологія - фізичне вчення про Всесвіт як вцілому, що включає в себе теорію всієї охопленої астрономічними спостереженнями області простору - Метагалактики як частини Всесвіту. Термін "космологія" іноді можна зустріти в старому його значенні - як сукупності уявлень про світобудову (наприклад, космологія стародавніх греків, індійців, китайців, майя). У своїх далекосяжних висновках космологія стикається з проблемами філософії, що вивчає найбільш загальні закони існування і розвитку неживої і живої природи, включаючи розвиток людського суспільства.

Сучасна космологія - це складна, комплексна і швидко розвивається система природно-наукових (астрономія, фізика, хімія та ін) і філософських знань про Всесвіт в цілому, заснована як на спостережних даних, так і на теоретичних висновках, належать до охопленої астрономічними спостереженнями частини Всесвіту. Теоретико - методологічний фундамент космології складають сучасні фізичні теорії, а також філософські принципи і подання. Глибинна зв'язок космології і фізики базується на тому, що космологи в сучасній Всесвіту шукають "сліди" тих процесів, які відбувалися у момент народження Всесвіту. А такими "слідами" насамперед виступають фундаментальні властивості фізичного світу - три просторових вимірювання і одне тимчасове; чотири фундаментальні взаємодії; переважання частинок над античастицами та ін. Емпіричні дані, представлені головним чином позагалактичної астрономією, свідчать про те, що ми живемо в еволюціонуючої, що розширюється, нестаціонарної Всесвіту.

Слід підкреслити визначаючу роль астрофізичних наглядів в розвитку сучасної космології. Її висновки і висновки перевіряються прямими або непрямими наглядами. Сьогодні ми можемо судити про будову і еволюцію спостережуваного нами Всесвіту з тим же ступенем надійності, з якою ми судимо про будову і еволюцію зірок, про природу інших небесних тел.

Космологія швидко розвивається. Багато нових робіт в цій області з'являється у відкритому друці останніми роками. Але розказати про всі неможливо, кожна з них - тема для окремої роботи.

Сьогодні можна достатньо упевнено укласти: Всесвіт в основному заповнений невидимою речовиною. Воно утворює протяжність галактик і заповнює міжгалактичний простір, концентруючись в скупченнях галактик.

Отже, спроби розібратися, з чого ж складається Всесвіт, привели у наш час до вельми цікавої ситуації. На початку ХХI сторіччя виявляється, що всі астрономічні об'єкти, що вивчалися дотепер, складають лише незначну частку космічної речовини. Це справжній виклик людському знанню. Залишається сподіватися, що новітні методи астрономії, такі, як метод гравітаційного мікролінзування, дозволять в майбутньому пролити світло на захоплюючу і загадкову проблему невидимої речовини в нашій Галактиці і у Всесвіті.

Космологія - це область знань, яка вивчає Всесвіт як єдине ціле. Це теоретична наука, яка може логічно пояснити різні явища в космосі, обгрунтувати ті чи інші пересування галактик і зірок.

Похожие статьи




Висновок - Космологія. Проблеми космології

Предыдущая | Следующая