Третя космічна швидкість - Косічні швидкості та закони Кеплера

Третьою космічною швидкістю називають мінімальну швидкість, яку потрібно набрати тілу (наприклад, космічному апарату) поблизу поверхні Землі, щоб воно могло, подолавши гравітаційне тяжіння Землі і Сонця, назавжди покинути Сонячну систему.

Третя космічна швидкість дорівнює приблизно 16,6 кілометра в секунду (при запуску на висоті 200 кілометрів над земною поверхнею), при цьому напрям швидкості тіла відносно Землі повинен співпадати з напрямом швидкості орбітального руху Землі.

Нагадаємо що друга космічна швидкість це мінімальна швидкість, яку потрібно набрати фізичному тілу (наприклад, космічному апарату), щоб воно могло подолати гравітаційне тяжіння небесного об'єкта (наприклад, планети або зірки) і назавжди покинути сферу його гравітаційної дії, називають параболічної швидкістю (тіло, що має таку швидкість, рухається по параболічної траєкторії).

Параболічна швидкість зменшується зі збільшенням відстані від небесного об'єкта. Параболічну швидкість біля поверхні небесного об'єкта називають другою космічною швидкістю. Для Землі друга космічна швидкість дорівнює 11,18 кілометра в секунду.

Параболічна швидкість на висоті 300 кілометрів над поверхнею Землі (рівнем моря) дорівнює 10,93 кілометра на секунду, на висоті 1000 кілометрів - 6,98 кілометра в секунду.

Для Сонця друга космічна швидкість дорівнює 617,7 кілометра в секунду, а параболічна швидкість на відстані 1 астрономічної одиниці від нашого світила (середній радіус земної орбіти) - 42,1 кілометра в секунду. Для найбільшої планети Сонячної системи (Юпітера) друга космічна швидкість дорівнює 59,5 кілометра в секунду, для найменшої (Меркурія) - 4,2 кілометра в секунду.

Похожие статьи




Третя космічна швидкість - Косічні швидкості та закони Кеплера

Предыдущая | Следующая