Спостереження, Характеристика - Малі тіла Сонячної системи

Зазвичай тільки Весту можна бачити з Землі неозброєним оком, але тільки на дуже темному небі і лише за сприятливого розташування для спостереження. Щоправда іноді окремі астероїди можуть наближатися до Землі -- тоді їх також можна спостерігати неозброєним оком.

Характеристика

Об'єкти пояса астероїдів дуже різні за розмірами, від 950 км у діаметрі, як карликова планета Церера до 10 м. Кілька найбільших мають близьку до сферичної форму, вони дуже схожі на мініатюрні планети. Така форма пояснюється тим, що речовина, з якої вони утворені, переплавилася після утворення. Вони мають сформоване внутрішнє ядро та зовнішню кору. Однак більшість астероїдів невеликі і мають неправильну форму.

Будова астероїдів різна, і в більшості випадків не дуже зрозуміла. Церера, схоже, має ядро із скельних матеріалів, вкрите крижаною мантією, а Веста, схоже, має нікель-залізне ядро, олівінову мантію й базальтову кору.

10 Гігея видається однорідною за будовою і складається з карбонистого хондриту. Багато, можливо, більшість дрібних астероїдів є купами сміття, яке лише ледь-ледь утримується вкупі слабкою гравітацією. Деякі астероїди мають власні супутники, інші є подвійними.

Похожие статьи
Спостереження, Характеристика - Малі тіла Сонячної системи

Предыдущая | Следующая