Основні концепції космології, Припущення А. Ейнштейна, Висновки А. А. Фрідмана - Космологія. Проблеми космології

Протягом всієї історії цивілізації людство прагне пізнати навколишній світ і зрозуміти, яке місце воно займає у Всесвіті. Всесвіт - найбільша матеріальна система. Її походження цікавить людей ще з давніх часів. Спочатку Всесвіт був "пуста та порожня" - так сказано в біблії. Спочатку був вакуум - уточнюють сучасні фізики. Які ж витоки походження Всесвіту? Як вона розвивається? Яка її структура? На ці та інші питання намагалися відповісти вчені різних часів. Проте навіть найбільші досягнення природознавства ХХ ст. не дозволяють дати повністю вичерпні відповіді.

Припущення А. Ейнштейна

Тим не менш, прийнято вважати, що основні положення сучасної космології - науки про будову і еволюцію Всесвіту - почали формуватися після створення в 1917 р. А. Ейнштейном першого релятивістської моделі, заснованої на теорії гравітації і претендувала на опис всього Всесвіту. Ця модель характеризувала стаціонарний стан Всесвіту і, як показали астрофізичні спостереження, виявилася невірною.

Висновки А. А. Фрідмана

Важливий крок у вирішенні космологічних проблем зробив у 1922 р. професор Петроградського університету А. А. Фрідман (1888-1925). У результаті рішення космологічних рівнянь він прийшов до висновку: Всесвіт не може, знаходиться в стаціонарному стані - він повинний розширюватися або звужуватися.

Похожие статьи




Основні концепції космології, Припущення А. Ейнштейна, Висновки А. А. Фрідмана - Космологія. Проблеми космології

Предыдущая | Следующая