Малі тіла Сонячної системи, Астероїд, Загальна характеристика - Малі тіла Сонячної системи

Малі тіла Сонячної системи -- астрономічні об'єкти Сонячної системи менші за планети. У Сонячній системі, окрім Сонця і восьми великих планет, є так звані малі тіла. Це малі планети або астероїди, комети, метеорні тіла або метеороїди і міжпланетний пил. У наш час доводиться говорити і про космічне сміття - сукупність штучних об'єктів та їхніх фрагментів у космосі, які не функціонують, але здатні пошкодити або навіть зруйнувати штучний супутник чи міжпланетні станції.

Астероїд

Астероїд або мала планета -- невелике небесне тіло діаметром від 50 м до 1000 км, що складається зі скельних порід або заліза та нікелю.

Загальна характеристика

Орбіти більшості астероїдів знаходяться між орбітами Марса і Юпітера (так званий головний пояс астероїдів), вважають, що вони залишилися після формування Сонячної системи. Загальна кількість -- більше 500 тис., але загальна їх маса становить лише кілька відсотків маси Землі.

Найвідоміші астероїди: Паллада, Юнона, Веста, Ероc, Амур, Гідальго, Ікар.

Термін "астероїд" (зіркоподібний) було введено Вільямом Гершелем, оскільки перші виявлені астероїди виглядали на небі як зірки (або точки), на відміну від планет, які під час спостереження у телескоп виглядають дисками. Водночас, астероїди, на відміну від зір, рухалися. Точне визначення терміну "астероїд" досі не встановлено. Термін "мала планета" (або "планетоїд") не підходить для визначення астероїдів, оскільки вказує на постійне розташування об'єкта в Сонячній системі, а в нашій системі є й астероїди-гості.

Розмір є одним із основних параметрів, за якими класифікують астероїди. Чинна класифікація визначає астероїдами об'єкти з діаметром понад 50 м, відрізняючи їх від метеорів, які теж подібні до уламків скелі, але менші за розміром. Класифікація спирається на міркування, що у результаті входу до атмосфери Землі астероїди можуть уціліти і досягти її поверхні, у той час, як метеори, здебільшого, згорають в атмосфері повністю.

Від комет астероїди відрізняються тим, що не мають характерного кометного хвоста.

Астероїд можна визначити як об'єкт Сонячної системи, що складається з твердих матеріалів (не з льоду), який за розмірами більший від метеора.

Похожие статьи
Малі тіла Сонячної системи, Астероїд, Загальна характеристика - Малі тіла Сонячної системи

Предыдущая | Следующая