Види юридичної діяльності, Професійна юридична діяльність - Професійна діяльність юриста

Професійна юридична діяльність

Професія юриста - глибоко людська професія. Юридичні справи - це життєві випадки, що виступають як предмети юридичного розгляду. Усі "виходи" у життя замикаються на людях, завжди мають справу з людьми, впливають на їхній стан і навіть життєву долю. Юрист покликаний затверджувати і захищати головні цінності суспільства, захищаючи права громадян. Тому так важливі для нього:

Ь повага до людей;

Ь розуміння почуття їхнього особистого достоїнства, випробуваного горя, приниження, тривог;

Ь прагнення віддавати себе цілком боротьбі за людину, його права, духовне здоров'я, схоронність особистої власності;

Ь готовність прийти на допомогу, підтримати товариша, громадянина;

Ь увічливість, тактовність і етичність у спілкуванні;

Ь культура поводження в колективі, серед людей;

Ь принциповість і справедливість у рішенні людських проблем;

Ь вимогливість, гуманність, демократичність, повага права іншої людини на свою думку, позицію і вибір рішення;

Ь чесність і ін.

У тім чи іншому ступені в професійній юридичній діяльності можна виділити наступні сторони:

    Ш пошукова (пізнавальна); Ш комунікативна; Ш засвідчувальна; Ш організаційна; Ш реконструктивна (конструкційна); Ш соціальна.

У кожній із зазначених вище сторін реалізуються відповідні особистісні якості, забезпечуючи успішність діяльності юриста. Юридична деонтологія визначається як діяльність юриста, яка спрямована на реалізацію правових норм в різних сферах життя суспільства [18, с.28].

Об'єктами професійної діяльності юриста є:

    1. події і дії, що мають юридичне значення; 2. правові відносини, що виникають у сфері функціонування державних інститутів; 3. правові відносини між державними органами, фізичними і юридичними особами.

Юрист, як фахівець юриспруденції, повинний уміти:

    O тлумачити і застосовувати закони й інші нормативно-правові акти; O забезпечувати дотримання законодавства в діяльності державних органів, фізичних і юридичних осіб; O юридично правильно кваліфікувати факти й обставини; O розробляти документи правового характеру, здійснювати правову експертизу нормативних актів, давати кваліфіковані юридичні висновки і консультації; O приймати правові рішення і робити інші юридичні дії у точній відповідності з законом; O розкривати і установлювати факти правопорушень, визначати міри відповідальності і покарання винних, уживати необхідних заходів до відновлення порушених прав; O систематично підвищувати свою професійну кваліфікації, вивчати законодавство і практику його застосування, орієнтуватися в спеціальної літературі.

У своїй діяльності юрист керується Конституцією і законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України та іншими нормативними актами [19, с.49]

Похожие статьи




Види юридичної діяльності, Професійна юридична діяльність - Професійна діяльність юриста

Предыдущая | Следующая