З УРОКАМИ МАТЕМАТИКИ - Вивчення теми "Звірі" на уроках природознавства

Вивчення початкового курсу математики повинно озброїти учнів знаннями і міцними навичками в межах програмних вимог, сприяти розв'язанню виховних завдань сучасної школи. І щоб цього досягти слід використовувати в роботі різноманітні види роботи, зокрема приділяється увага вправам природничого змісту, наприклад:

    1. Уже вивчаючи додавання і віднімання в межах 10, використовується лічильний матеріал із зображенням звірів. 2. Розв'язування простих задач на додавання і віднімання проводиться із малюнковим записом змісту задачі, наприклад : 1. На галявину до ведмедя прийшли гості: вовк, заєць, їжак і лисиця. Скільки звірів стало на галявині? Скільки гостей? 2. Розглянь малюнок зліва. Скільки шишок на сосні. Розглянь малюнок справа. Що відбулося Склади і розв'яжи задачу про шишки. 3. Використовуючи сюжет казки "Вовк та семеро козенят", можна легко пояснити хід розв'язку рівняння.

У кози було семеро козенят. Одного разу пішла вона по траву, а в цей час прибіг Вовк. Злякалися козенята, але не розгубилися. Двоє втекли, а решта сховалися в хатинці. Захотів Вовк дізнатися, скільки козенят у хатинці і почав думати :- Двоє козенят втекло, а решта в хатинці. Скільки в хатинці - невідомо. Позначу їх через х. Усього в Кози 7 козенят. Отже, 2+х= 7. А як далі? Розв'язувати рівнянь Вовк не вмів. Допоможіть йому.

    4. Велику користь приносять математичні лічилки, які розвивають не лише вміння рахувати, а й уяву, логічне мислення : 1/. Посадив ведмідь в лісочку Шість берізок, три дубочки. Рахувати сам не вмів І зозулю попросив. Почала вона літати, Почала вона кувати, Та не може полічить, Ану ж, ви допоможіть. 2/. По порозі біг їжак, Ніс сім яблук на плечах. Овне впало, покотилось. Скільки яблук залишилось? 3/. Мама - зайчиха зайчатам малим Дала в торбинки по дві морквинки.

Скільки було всіх морквинок, Якщо було п"ять торбинок? 5. Надзвичайно цікавими в задачі природничо-еколочічного змісту. Вони не лише змушують знайти відповідь на поставлене запитання, а й носять інформативний характер:

І/. У вовка 43 зуби, у ведмедя - скільки ж, а в їжака - на 6 менше, ніж у лисиці. Скільки зубів у їжака, якщо у лисиці - стільки ж їх, як у ведмедя?

2/. Вік слона 160 років, хатня миша живе у 10 раз менше, бурий ведмідь живе 50 років, а олень в 2 рази менше, ніж ведмідь. Визначити найбільшу тривалість життя кожного звіра.

З/. Польова миша запасає на зиму до 6 кг зерна. За один раз вона приносить 10 г. зерна. Скільки кілометрів повинна подолати польова миша, якщо відстань вів ЇЇ нірки до поля два кілометри.

Отже, ми бачимо, що всі предмети взаємопов'язані між собою.

Використовуючи зміст теми одного предмета, ми пояснюємо новий матеріал іншого. Не даремно стверджують, що природознавство - наука всіх наук.

Похожие статьи




З УРОКАМИ МАТЕМАТИКИ - Вивчення теми "Звірі" на уроках природознавства

Предыдущая | Следующая