ВИСНОВКИ - Технологія виготовлення іграшок-мотанок на уроках трудового навчання

Іграшки-мотанки -- це витвір художньо-трудової творчості що має багатовікові традиції. На сьогодні цей вид народного мистецтва, художньо-ужиткової творчості знову відроджується. Як народні, так і професійні форми українського лялькарства в безлічі своїх проявів повсюди оточують кожну людину з раннього дитинства. Мистецтво мотанки створено життям народу, прагненням до творчості та супроводжує його в будні й свята. Народне мистецтво іграшки-мотанки -- це культурні традиції народу, скарбниця художньою досвіду поколінь. Воно пов'язано з магією, символом, тому будь-які дії, пов'язані з перетворенням матеріалу, відтворенням природної форми, набували символічного змісту, що віддзеркалилося в традиціях та звичаях наших предків. Споконвічна праця людини-землероба наповнила скарбницю людської культурі багатющими духовними і художніми традиціями, забарвленими у фольклорі, обрядах, звичаях українського народу.

В основі формоутворення іграшки-мотанки є узагальнений світ образу, втілений людиною індивідуально-асоціативно у відповідності з духовним запитом та естетичним уявленням про символи - обереги, звичаї та традиції свого народу. Мотанка у всі часи була неповторною утилітарною річчю із символічним значенням, джерелом натхнення, часткою душі та сферою самовираження особистості.

Використання іграшки - мотанки, зокрема ляльки - мотанки, в процесі навчання та виховання як об'єкта художньо-трудової діяльності є також доцільним завданням сучасної національної системи виховання підростаючого покоління. Вивчення та виготовлення іграшки, ляльки - мотанки як виду декоративно-ужиткового мистецтва та народної творчості сприяє не тільки стимулюванню інтересів, формуванню естетичних смаків, розвитку художньо-образного мислення, спеціальних умінь та навичок, а й прилученню дітей до народних традицій, звичаїв, естетичного освоєння підвалин національної духовної культури, прищеплення любові та шани до цього самобутнього виду народної творчості.

Лялька-мотанка створює узагальнений образ, усвідомлений їй їм іліннями в культурному народному середовищі. Вона визначається специфічною художньо-образною мовою, своїми, тільки ш притаманними, засобами художньо-символічної образності, емоційного ладу. Все це робить її більш доступною для розуміння дитиною будь-якого віку, сприйняття і почуття глибинних витоків народної мудрості наших предків, що і спонукає до естетичного відгуку, вкладеного у ляльку-мотанку.

Художньо-трудова діяльність у цьому виді декоративно-ужиткового мистецтва обумовлює творчість, спонукає до креативних та пізвальних дій. Звідси виникає бажання створювати своїми рухами прекрасне та потрібне для душі. Ляльки-мотанки, іграшки - мотанки і є тими витворами, що спонукають до духовного злету, усвідомлення символічного значення їх у життєдіяльності особистості. Отже, витвір іграшки-мотанки, ляльки-мотанки -- це вихід зі звичайної течії життя, підняття людини на творчу сходинку - вищу сходинку відкриття в собі нових можливостей.

Похожие статьи




ВИСНОВКИ - Технологія виготовлення іграшок-мотанок на уроках трудового навчання

Предыдущая | Следующая