Висновки - Позаурочна діяльність, як ефективний засіб формування в учнів 5-9 класів ціннісного ставлення до держави

На основі отриманих результатів в процесі аналізу питання на тему "Позаурочна діяльність як ефективний засіб формування в учнів 5-9 класів ціннісного ставлення до держави" ми можемо зробити наступні висновки:

Патріотичне виховання учнів в загальноосвітніх закладах є пріоритетним напрямом, визначеним основними нормативно-правовими актами нашої держави (Закон України "Про освіту", Закон України "Про загальну середню освіту", "Національна програма патріотичного виховання громадян, розвитку духовності" та багато інших). Педагогічною спільнотою України розроблено ряд принципово нових концептуальних підходів до національно-патріотичного виховання учнівської молоді. Незважаючи на позитивний результат роботи педагів, формування національно-патріотичної свідомості учнів залишається однією з головних психолого-педагогічних проблем. По-перше, це перехід від старих принципів виховання і навчання до нових принципів і стандартів освіти, напрацьованих світовим досвідом і впроваджених у більшості освітніх систем. Стереотипи, які сформувались у нашій свідомості заважають освітньому прогресу у нашій країні. По-друге, напружена як політична, так і соціально-економічна ситуація в нашій державі. Проте це не повний перелік факторів, які мають негативний вплив на подальшу трансформацію вітчизняної системи освіти.

Ми сміло можемо відзначити, що в освітній системі України формується ефективна система роботи з національно-патріотичного виховання дітей, учнівської та студентської молоді. Значно зріс інтерес держави до виховання патріотів України, сформоване соціальне замовлення на розробку ефективних технологій патріотичного виховання підростаючого покоління.

Чільне місце в систем національно-патріотичного виховання в загальноосвітньому навчальному закладі посідає позаурочна діяльність. Провідну роль в забезпечені досягнення цілей національно-патріотичного виховання учнівської молоді в позаурочний час відіграє злагоджена і компетентна робота педагога-організатора. Серед основних форм позаурочної діяльності з учнями 5-9 класів доцільно педагогу-організатору використовувати лекції та бесіди, семінари, "круглі столи", конференції, уроки пам'яті, години спілкування, екскурсії, молодіжні ігри, флеш-моби, проекти, інформаційні хвилинки тощо.

У будь-якому випадку педагог-організатор має керуватися основними принципами національно-патріотичного виховання, а також, що найголовніше, обрана форма діяльності має відповідати віковим особливостям учнів та сферам їх інтересі. Адже, педагог-організатор зацікавлений не тільки в проведені заходу як виду діяльності, а й прагне посіяти "зерно" в душі кожного учнями, щоб воно "проросло і пустило своє коріння".

Похожие статьи




Висновки - Позаурочна діяльність, як ефективний засіб формування в учнів 5-9 класів ціннісного ставлення до держави

Предыдущая | Следующая