Система роботи із застосуванням нестандартних завдань на уроках рідної мови, Уточнення складу вмінь нетрадиційного навчання - Особливості нестандартних підходів на уроках української мови в початковій школі

Уточнення складу вмінь нетрадиційного навчання

Впровадження інноваційних методів навчання на уроках української мови у молодших класах передбачає наявність ряду вмінь в учнів. Учні повинні вміти відірватися від конкретної реальності та думати про абстрактне і можливе; вміти не лише розуміти реальність, але й уявити, що могло трапитись у тому чи іншому випадку. Оскільки вони здатні творити ідеї -- вони можуть розвивати засвоєне, генерувати нові уявлення та думки. Їх мислення повинне бути образотворчим, оригінальним, образним та з переважанням можливого над реальним.

Змушена діяти в умовах новизни, невизначеності, дитина повинна намагатися знайти ключ до рішення на основі виділення і перевірки ряду можливих рішень, здійснювати вибір між ними. Крім того, учні повинні володіти такими уміннями як уміння описувати, розповідати, класифікувати, порівнювати, сперечатися і відстоювати власну точку зору тощо.

Отже, учні повинні володіти умінням вести розповідь, розповідати про події в хронологічному порядку. Розповідь часто включає описи явищ і ситуацій, тому учні повинні володіти умінням описувати. Вміння давати визначення предметам чи явищам, а також класифікувати їх є необхідним для виконання нестандартних завдань. Якщо учень може аргументувати свою позицію стосовно певного явища чи теми, то він легко зможе переконати опонента.

Як висновок, необхідно вказати на те, що включення у процес нестандартного навчання передбачає наявність певних умінь.

Серед таких умінь виділяємо уміння розповідати, описувати, порівню-вати, класифікувати, виділяти структурні елементи та приховані можливості речей тощо. Усі ці вміння сприяють глибокому та ефективному вивченню особливостей мови.

Учні повинні вміти пристосовуватися до незнайомої ситуації і генерувати нові оригінальні ідеї на основі наявної інформації.

Такі характеристики мислення учнів як здатність встановлювати зв'язок між двома та більшим числом об'єктів, а також об'єднувати та розділяти їх, здатність висувати припущення про можливість впливу одного чи декількох складових одного об'єкту на інший створюють умови для більш вільного пристосування учнів до незнайомої ситуації.

Похожие статьи




Система роботи із застосуванням нестандартних завдань на уроках рідної мови, Уточнення складу вмінь нетрадиційного навчання - Особливості нестандартних підходів на уроках української мови в початковій школі

Предыдущая | Следующая