РОЗВИВАЮЧЕ НАВЧАННЯ НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ (З ВЛАСНОГО ДОСВІДУ РОБОТИ) - Індивідуальна робота зі здібними дітьми за 2010-2011 н. р

Основна мета вчителя -- виховувати віру учня у свої сили, навчити радіти спілкуванню з педагогом, товаришами, виховувати увагу, прагнення до самостійної діяльності школярів. Використовувати прийоми, що дають змогу ефективно застосовувати навчальний матеріал, щоб виробити в школярів навички самоосвіти. Чуйно відгукуватися на думку учня, імпровізувати. Робити урок емоційно яскравим. Створювати психологічний комфорт для класу. Робити ставку на самостійну працю учнів.

Досягти цієї мети можна, використовуючи такі типи уроків:

    - уроки, де учні вчаться пригадувати матеріал; - урок пошуку раціональних розв'язань; - урок перевірки результатів шляхом зіставлення з даними; - урок однієї задачі; - урок самостійної задачі (задоволення від того, що вони думають); - урок самостійної роботи, що вимагає творчого підходу; - урок самостійної роботи з матеріалу, що не пояснювали; - урок, на якому повертаються до раніше вивченого матеріалу, розглядають знання під новим кутом зору; - урок - "бенефіс"; - лабораторні роботи з геометричного матеріалу; - урок-усна контрольна робота; - урок-залік (тематичний і підсумковий). - нетрадиційні уроки:
      Ш інтегровані уроки, засновані на міжпредметних зв'язках; Ш уроки у формі змагань і ігор: конкурс, турнір, естафета, дуель, ділова чи рольова гра, кросворд, вікторина; Ш уроки, засновані на формах, жанрах і методах роботи, відомих у суспільній практиці: дослідження, винахідництво, аналіз першоджерел, коментар, мозкова атака, рецензія; Ш уроки на основі нетрадиційної організації навчального матеріалу: урок мудрості, урок любові, урок-презентація; Ш уроки з імітацією публічних форм спілкування: прес-конференція, аукціон, бенефіс; мітинг; Ш панорама, телепередача, телеміст, рапорт, усний журнал; Ш уроки з використанням фантазії: урок-казка, урок-сюрприз, урок-подарунок; Ш уроки, засновані на імітації діяльності заснувань і організацій: суд, наслідок, патентне бюро, вчена рада;. Ш уроки, що імітують суспільно-культурні заходи: заочна екскурсія в майбутнє, подорож, інтерв'ю, репортаж; Ш перенесення в рамки уроку традиційних форм позакласної роботи: КВК, "Ерудити", диспут, клуб знавців, інтерв'ю тощо.

Підводячи підсумок, слід зазначити, що досягнення творчого рівня розвитку особистості може вважатися найвищим результатом у будь-якій педагогічній технології.

Творчості, як і будь-якої діяльності, можна навчитися.

Похожие статьи




РОЗВИВАЮЧЕ НАВЧАННЯ НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ (З ВЛАСНОГО ДОСВІДУ РОБОТИ) - Індивідуальна робота зі здібними дітьми за 2010-2011 н. р

Предыдущая | Следующая