Педагогічна технологія на основі системи ефективних уроків (технологія А. Окунєва) - Індивідуальна робота зі здібними дітьми за 2010-2011 н. р

Рушійна сила навчального процесу -- це протиріччя між тими задачами, що ми ставимо перед учнями, і їхніми знаннями, уміннями.

Гарний урок -- це урок питань і сумнівів, осяянь і відкриттів.

Основні риси технології високопродуктивного, результативного уроку:

    - створення і підтримка високого рівня пізнавального інтересу і самостійної розумової активності учнів; - ощадлива і доцільна витрата часу уроку; - застосування різноманітного арсеналу методів і засобів навчання; - формування і тренінг способів розумових дій учнів; - внесок у формування і розвиток особистісних якостей школяра і, в першу чергу, самокеруючих механізмів особистості, що сприяють навчанню; - високий позитивний рівень міжособистісних стосунків учителя й учнів; - обсяг і міцність отриманих школярами на уроці знань, умінь і навичок.

Технологічна схема сучасного уроку має величезну варіативність.

Способи організації уроку (задача: опанувати увагою; включитися в урок; забезпечити позитивну мотивацію).

    1. Пропонується задача, що розв'язується тільки на основі життєвого досвіду учнів, їхньої кмітливості. 2. Дається задача на тренування пам'яті, спостережливості, на пошук закономірностей за матеріалом, добре засвоєним школярами. 3. На дошці записані рівняння і відповіді до них, серед яких є як правильні, так і неправильні. Пропонується перевірити їх. 4. На дошці записане розв'язання якого-небудь приклада чи задачі з традиційними помилками. 5. Дається традиційна задача зі звичайним розв'язуванням. Пропонується знайти більш коротке, раціональне. 6. На дошці даний графік до складної задачі і методом "мозкового штурму" здійснюється пошук її розв'язування. 7. Урок починається з читання по фразах параграфа (вивчали самостійно) обговорюють його зміст, відповідають на питання, доводять глибину вивчення теми. 8. На дошці записані питання, відповіді на які допоможуть осмислити ключові моменти доведення найбільш важкої теореми, щоб краще її запам'ятати. 9. Учні зображують деяку геометричну фігуру і проводять дослідницьку роботу за планом. Обговорюються різні способи розв'язування задачі. 10. Було дано домашнє завдання -- скласти казку, скласти кросворд. Показують найвдаліші. 11. Розглядається деяка математична проблема, що ще не обговорювалася в класі. Учні намічають план пошуку її вирішення. 12. На дошці виконані графіки до домашніх задач. По готових графіках обговорюються їхні розв'язування.

Урок починають "солісти" -- "захищати" розв'язання важких домашніх задач.

Похожие статьи




Педагогічна технологія на основі системи ефективних уроків (технологія А. Окунєва) - Індивідуальна робота зі здібними дітьми за 2010-2011 н. р

Предыдущая | Следующая