Вторинна гіпертонія - Хвороби ХХ століття

У випадку з вторинною гіпертонією, завжди можна визначити пряму причину захворювання. Серед відомих причин вторинної гіпертонії перше місце займає захворювання нирок. Також гіпертонія може бути викликана пухлинами та іншими патологіями, в результаті яких наднирники (маленькі залози, розташовані над нирками) виділяють надмірну кількість гормонів, які підвищують артеріальний тиск. Протизаплідні таблетки - особливо ті, що містять естроген, - і вагітність також можуть викликати високий тиск, так само як і медикаменти для звуження кровоносних судин.

До ХХ ст. головною причиною передчасної смерті людини були інфекційні захворювання. Епідемії чуми, сибірки, холери забирали сотні тисяч, а іноді й мільйони життів щороку. Але вже з другої половини минулого століття ситуація докорінно змінилась. Наразі йдеться про епідемії неінфекційних захворювань: онкологічних, цукрового діабету та, насамперед, серцево-судинної патології. У 1999 р. саме на неінфекційні захворювання припало 43% загальної кількості хвороб та близько 60% випадків смерті, з яких майже половина була пов'язана з серцево-судинними захворюваннями (дані представлено на 55-й сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я). Згідно з прогнозами в 2020 р. неінфекційні хвороби становитимуть 60% від усієї патології і 73% летальних випадків.

Таким чином, одним із найважливіших завдань сьогодення є зміна суспільної свідомості відносно ставлення до власного здоров'я. Реалізація цього завдання має відбуватись як на регіональних, так і на загальнонаціональному рівнях.

Потрібна підтримка з боку влади, і співпраця із засобами масової інформації та медичною ланкою того чи іншого регіону.

Використовуючи власний і світовий досвід, можна зробити висновок, що найефективнішим запобіжним засобом збереження здоров'я населення є поєднання загальнонаціональних програм із активними діями на місцевому рівні. Профілактика хвороб - це завдання всього суспільства, а не лише медицини. Основні сили необхідно спрямувати на покращання мотивації населення стосовно збереження власного здоров'я.

Похожие статьи




Вторинна гіпертонія - Хвороби ХХ століття

Предыдущая | Следующая