Вплив електричного струму - Наслідки впливу на людей вражаючих факторів

Електричний струм - упорядкований рух електрично заряджених частинок.

Електричний струм, проходячи через тіло людини, зумовлює перетворення поглинутої організмом електричної енергії в інші види і спричиняє термічну, електролітичну, механічну і біологічну дію.

Термічний вплив електричного струму характеризується нагріванням аж до опіків.

Електролітична дія струму виявляється у розкладанні органічної рідини, в тому числі крові, яка є електролітом, та в порушенні її фізико-хімічного складу.

Біологічна дія струму виявляється через подразнення і збудження живих тканин організму, а також порушення внутрішніх біологічних процесів.

Механічна дія струму призводить до розриву тканин організму внаслідок електродинамічного ефекту [Джерело доступу : library. if. ua/book/9/981.html].

Наслідки впливу хімічних вражаючих факторів

Протягом свого життя людина постійно стикається з великою кількістю шкідливих речовин, які можуть викликати різні види захворювань, розлади здоров'я, а також травми як у момент контакту, так і через певний проміжок часу.

Залежно від характеру дії на організм людини хімічні речовини поділяються на : токсичні, подразнюючі, мутагенні, канцерогенні, наркотичні, задушливі, ті, що впливають на репродуктивну функцію, сенсибілізатори.

Токсичні речовини - це речовини, які викликають отруєння усього організму людини або впливають на окремі системи людського організму. Ці речовини можуть викликати патологічні зміни певних органів, наприклад, нирок, печінки. До таких речовин належать : чадний газ, селітра, концентровані розчини кислот чи лугів тощо.

Подразнюючі речовини викликають подразнення слизових оболонок, дихальних шляхів, очей, легень, шкіри.

Мутагенні речовини призводять до порушення генетичного коду, зміни спадкової інформації. Це - свинець, радіоактивні речовини тощо.

Канцерогенні речовини викликають, як правило, злоякісні новоутворення

Наркотичні речовини впливають на центральну нервову систему

Задушливі речовини призводять до токсичного набряку легень.

Прикладом речовин, що впливають на репродуктивну функцію, можуть бути : радіоактивні ізотопи, ртуть, свинець тощо.

Дуже негативні наслідки має вплив саме отруйних речовин. Своєю дією ці речовини призводять до критичного стану навколишнього середовища, впливають на здоров'я та працездатність людей, на їх майбутнє покоління.

Уперше так звану "хімічну зброю" застосували німецькі війська ще 1915 року проти французів, скориставшись сприятливим напрямком вітру, щоб скерувати отруйний газ на позиції противника[Желібо : 2004, 150-154].

Наслідки впливу біологічних вражаючих факторів

Одним із видів небезпеки є біологічні речовини, до яких відносять макроорганізми і патогенні мікроорганізми, збудники інфекційних захворювань.

Близько 700 видів рослин можуть викликати важкі чи смертельні отруєння людей. За ступенем токсичності рослини поділяються на :

1)отруйні (біла акація, бузина, конвалія тощо);

2)дуже отруйні (наперстянка, олеандр тощо);

3)смертельно отруйні (білена чорна, беладона, дурман звичайний). Наприклад, через 30-40 хвилин після початку дії білени чорної спостерігається почервоніння обличчя і шиї, збуджений стан, судоми рук та ніг, галюцинації, слинотеча тощо.

Серед тваринних організмів отруйні форми трапляються частіше. Наприклад, після укусу павука спостерігається надзвичайно сильні больові відчуття, головний біль, слабкість, порушення свідомості, судоми тощо.

Мікроорганізми, проникаючи у внутрішні органи людини, можуть викликати різні розлади, як клінічного, так і анатомічного характеру. Деякі можуть спричиняти інфекційні хвороби через харчі (вода, молоко, продукти), вживаючи які, людина хворіє. Основними інфекційними хворобами в наш час вважають чуму, сибірку, сап, холеру, лихоманку, віспу, ботулізм, грип тощо. Наприклад, бактерії, спричиняючи холеру, діє на клітини слизової оболонки, а втрачаючи воду та солі, призводить до шоку.

Але найбільш небезпечною є біологічна зброя - спеціальний вид зброї, зарядженої біологічними засобами, який призначений для масового ураження живих організмів[Джерело доступу : ua. textreferat. com/referat-2180-1.html].

Похожие статьи




Вплив електричного струму - Наслідки впливу на людей вражаючих факторів

Предыдущая | Следующая