Вплив атмосферних явищ на транспорт - Атмосферні небезпеки

Транспорт - одне з найбільш залежних від погоди галузей народного господарства. Особливо це стосується повітряного транспорту, забезпечення нормальної роботи якого вимагає самої повної, детальної інформації про погодні умови, які є і очікуються за прогнозом. Специфіка вимог транспортної галузі до метеорологічної інформації залежить від масштабності даних про погоду - маршрути повітряних, морських судів і участі автомобільних вантажоперевезень мають протяжність, вимірювану багатьма сотнями і тисячами кілометрів. Також метеорологічні умови надають визначальний влив як на економічні показники роботи транспортних засобів, а й на безпеку руху; стану погоди й якості інформації про неї нерідко залежать життя і здоров'я людей.

Для задоволення потреб транспорту в метеорологічній інформації виявилося необхідним створити спеціальні метеорологічні служби (авіаційні і морські - повсюдно, а окремих країнах, ще і залізничні, автомобільні), та розвинути нові галузі прикладної метеорології: авіаційну і морську метеорологію.

Багато атмосферних явищ становлять небезпеку повітряного і морського транспорту, деякі ж метеорологічні величини задля забезпечення безпеки польотів сучасних літаків і плавання сучасних морських суден повинні вимірюватися з особливою точністю. Для потреб авіації і флоту знадобилися нові відомості, які раніше не мали кліматологи.

Вплив потреб транспорту в розвитку метеорології протягом останніх півстоліття є вирішальним, що спричинило і технічне переоснащення метеорологічних станцій, і досягнень радіотехніки, електроніки, телемеханіки, і навіть вдосконалення методів прогнозу погоди і, впровадження засобів і методів передбачення майбутнього стану метеорологічних величин (атмосферного тиску, вітру, температури повітря) і розрахунку переміщення і еволюції найважливіших синоптичних об'єктів, як-от циклони та його балки з атмосферними фронтами, антициклони, гребені тощо.

Отже, атмосферні явища мають великий вплив на транспортну галузь всіх країн. Завдяки спеціальним службам, про які говорилось вище, є можливість попередити людей про небезпеки та зменшити кількість нещасних випадків. [4.123-125]

Похожие статьи
Вплив атмосферних явищ на транспорт - Атмосферні небезпеки

Предыдущая | Следующая