Висновок - Атмосферні небезпеки

Отже, насьогодні сили природи все ще нами не підкорені. У наш цивілізований, технічно розвинений час людство залишається залежним від природних явищ, які досить часто мають катастрофічний характер. Виверження вулканів, землетруси, посухи, селеві потоки, снігові лавини, повені спричиняють загибель багатьох тисяч людей, завдають величезних матеріальних збитків. Найбільші збитки з усіх стихійних лих спричиняють повені (40%), на другому місці - тропічні циклони (20%), на третьому і четвертому місцях (по 15%) - землетруси та посухи.

Надзвичайні ситуації, спричинені метеорологічними чинниками, дуже поширені в Україні. Це тумани, ожеледі, блискавки, урагани, бурі, смерчі, град, заметілі, зливи та інше. Як відомо, ці стихійні лиха спричиняють людські жертви, тому знання про ці явища слід використовувати для набуття навичок виживання в екстремальних ситуаціях, відпрацьовувати їх до автоматизму. Потрібно вміти самостійно прийняти оптимальне рішення, тому що у небезпечних ситуаціях здебільшого поруч немає вчителів, батьків, старших товаришів. Адже часто рахунок йде на хвилини і секунди, що відділяють від смерті. Атмосферні небезпеки майже не можливо контролювати чи знешкодити. Намагаються правда розбивати градові хмари і прогнозувати наближення небезпек, але найчастіше ми все ж маємо справу з усуненням наслідків лиха, що вже сталось.

Атмосферні небезпеки впливають на всі сфери життя людини. Особливо це прослідковується на транспортній сфері. Повітряні, морські, автомобільні напрямки пересування, крім відповідного транспорту, вимагають і хороших погодних умов. За цим слідкують спеціально створені служби, що інформують водіїв, пілотів про наявність чи відсутність опадів. Половина дорожньо - транспортних пригод трапляється за вини несприятливої погоди.

Кожна варто пам'ятати, що людина стикається з небезпечними факторами, часом потрапляє у надзвичайні ситуації різного походження і характеру. Задля забезпечення власної безпеки та безпеки близьких вона повинна мати розроблений нею самою та зафіксований у свідомості, відпрацьований план виходу з кризової ситуації, якого вона буде дотримуватися з певними корективами у тій чи іншій надзвичайній ситуації.

Похожие статьи




Висновок - Атмосферні небезпеки

Предыдущая | Следующая