Характерні риси постмодернізму, Архітектура постмодернізму - Постмодернізм в архітектурі

Ось комплексна характеристика постмодернізму, дана І. Хассаном:

    1. Невизначеність, культ неясностей, помилок, пропусків. 2. Фрагментарність і принцип монтажу. 3. "Деканонізація", боротьба з традиційними ціннісними центрами: сакральне в культурі, людина, етнос, логос, авторський пріоритет. 4. "Все відбувається на поверхні" - без психологічних і символічних глибин, "ми залишаємося з грою мови, без Его". 5. Мовчання, відмова від мімесіса і від образотворчого початку. 6. Іронія, причому позитивна, яка стверджує плюралістичну всесвіт. 7. Змішання жанрів, високого і низького, стильовий синкретизм. 8. Театральність сучасної культури, робота на публіку, обов'язковий облік аудиторії. 9. Іманентність - зрощення свідомості із засобами комунікації, здатність пристосовуватися до їхнього відновлення і рефлексувати над ними.
Архітектура постмодернізму
    1.Музей Гуггенгайма в Більбао --сучасний мистецький музей, який запроектував канадсько-американський архітектор Френк Гері і збудувала фірма Ferrovial в 1997, він розміщений в Більбао, Країна Басків, Іспанія. Музей побудований на березі річки Nervion, яка протікає через місто і впадає в Атлантичний океан. Гуггенгайма один з кількох музеїв побудований завдяки фонду Соломона Р. Гуггенгайма. Як постійна колекція музею так і привезені виставки містять роботи іспанських та іноземних майстрів. 2.Музей писанкового розпису, неофіційна назва Муземй "Пимсанка" -- музей писанки в місті Коломиї Івано-Франківської області. В колекції музею понад 6000 писанок з різних регіонів України та країн світу. Серед експонатів музею є також писанки з підписами відомих політичних діячів України. За результатами акції Сім чудес України музей опинився на восьмому місці за голосами інтернет-користувачів та на сімнадцятому місці за голосами експертів. постмодернізм архітектура музей писанковий

Музей писанкового розпису було створено на основі колекції писанок у Коломийському музеї народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Йосафата Кобринського.

Музей урочисто відкрито 26 жовтня 1987 в Коломийській церкві святого Благовіщення якраз у день на 400-ліття цієї церкви.

Церква-музей розміщувалася на перехресті жвавих автомобільних шляхів, що зумовило активне відвідування музею, хоча він функціонував лише в літній період. В 1990 церква була передана віруючим, а музей не отримав постійного приміщення. З 1992 Музей писанкового розпису розміщувався в малопристосованому будинку по вул. Р. Шухевича, 78.

В 2000 музей було відкрито у спеціалізованому будинку, частиною якого є пам'ятник писанці, висота якого сягає 13,5 метрів, а діаметр 10 метрів. Таким чином коломийський пам'ятник є найбільшою писанкою у світі. Будівля була спроектована Ігорем Євстахієвичем Шуманом. Приміщення музею виготовлене повністю з кольорового скла, а загальна площа утвореного таким чином вітражу більша за 600 квадратних метрів.

Музей писанки, Коломия, 2000

Похожие статьи




Характерні риси постмодернізму, Архітектура постмодернізму - Постмодернізм в архітектурі

Предыдущая | Следующая