Висновки - Еклектика в архітектурі України

Еклектика - це взагалі рідкісне явище в архітектурі, вона могла виникнути лише в певний час і за певних умов, як феномен світового зодчества. Але залишається безперечним факт, що це є окремий, важливий стиль у розвитку архітектури.

Еклектика змінила своєю свободою, широтою творчого пошуку класичні закони планування, що зробили вже свою місію по розплануванню міст. З демократизацією суспільства почався пошук свободи і в архітектурі, зодчі більше не могли творити в стилі, що лишився в минулому, всі шукали нового віяння в мистецтві, стилю, що дав би справжню свободу та волю не тільки у виборі стилю, а й взагалі у творчості. Можна було поєднувати різні стилі не тільки у плануванні будинків, а й в інтер'єрах та декоративних елементах.

Еклектика ніяк не могла бути "періодом занепаду", копіюванням, браком фантазії, що примушував звертатись до історичних стилів та минулого, це був стиль що об'єднав у одному все найкраще, що було в архітектурі, цей стиль створив ідеальне підгрунтя для творчості та фантазії.

Не варто забувати ще важливу роль еклектики взагалі в архітектурі, розвитку національних стилів, вкладу у формування майбутніх.

Не зважаючи на те, що довгий час еклектика вважалась "часом безсилля", "занепадом" архітектури, та довгий час дослідження архітектури того часу велись окремо та не сприймали архітектуру того часу серйозно, в наш час починається розуміння того, чим архітектура зобов'язана еклектиці. Починається все більше досліджень, ця тема стає популярнішою, еклектика починає займати своє законне місце серед архітектурних стилів.

На мою думку, еклектика дійсно здійснила неоціненний вклад у розвиток архітектури та, насамперед, національних стилів України та Росії. Еклектичні забудови досі прикрашають вулиці наших міст та радують око.

Без сумніву, внесок еклектизму ще дослідять в багатьох роботах, і дійсно, його важко переоцінити. Багато чим архітектура України зобов'язана саме еклектиці.

У курсовій роботі використано метод накопичення, вивчення та систематизації матеріалу та порівняльного аналізу.

За час роботи над даною курсовою роботою було опрацьовано значний обсяг літератури по даній темі, досліджено сутність, причини виникнення, характеристику та розвиток стилю еклектика та його впливу та внеску у розвиток архітектури.

Похожие статьи




Висновки - Еклектика в архітектурі України

Предыдущая | Следующая