Поняття міжособистісних комунікацій - Інформація та комунікації в управлінні

Міжособистісні комунікації можуть бути у будь-якому з розглянутих видів комунікацій і припускають прямий міжособистісний обмін інформацією, у якому переважно використовується канал мовлення. При безлічі методів комунікації майже весь свій час керівники витрачають на прямий міжособистісний обміну інформацією. Вивчення міжособистісних комунікацій з метою їхнього керованості має найбільшу значимість.

У міжособистісних комунікаціях головною є передача інформації від однієї особи до іншого. Міжособистісні комунікації мають ряд відмітних характеристик, які треба враховувати менеджерам у професіональній діяльності. По-перше, міжособистісна комунікація практично завжди більш оперативна і становить свому адресату мінімум перешкод. По-друге, вона завжди виборча, оскільки міжособистісний канал оперативно формується у найбільш придатний початок для передачі і здатна виходити на потрібного респондента. Міжособистісна комунікація вільніша від формальних рамок, що регламентують форму і стиль повідомлення, що робить її доступнішою і дохідливішою. З іншого боку, за особистого спілкування ефект сприйняття може підсилюватися з допомогою чарівності тембру його голосу, інтонації, міміки, жестів, орієнтованих виключно на конкретного співрозмовника. І останнє, в міжособистісній комунікації відкриваються величезні необмежені можливості використання ефекту зворотнього зв'язку.

Умови ефективності зворотнього зв'язку [5] дано нижче.

    1. Намір. Метою зворотнього зв'язку є поліпшення якості роботи, підвищення цінності кожного окремого працівника. 2. Конкретність. Зворотний зв'язок має забезпечувати реципієнтів конкретною інформацією, завдяки якій можуть бути прийняті способи виправлення ситуації. 3. Описовість. Зворотний зв'язок повинен мати скоріш описовий характер, ніж оціночний, й утримувати свою об'єктивну інформацію про результати діяльності працівника. 4. Корисність. Зворотний зв'язок надає інформацію, яку працівник може використовувати для поліпшення результатів і забезпечення якості своєї праці, допомогти отримати нові знання, сформувати нові навички та вміння. 5. Своєчасність. Зворотний зв'язок має здійснюватися вчасно, оскільки дає можливість внести корективи у дії і тим самим проводити результати процесів. 6. Готовність. Для ефективності зворотнього зв'язку потрібна готовність працівників її сприйняти; якщо вона нав'язується працівникам, то його ефективність помітно падає. 7. Ясність і достовірність. Якщо інформація неправильна, це формує упереджену думку і може спотворити або навести до помилкових корректив у діяльності працівників.

Універсальним засобом міжособистісних комунікацій є мова. У процесі комунікації мова реалізується у вигляді окремих текстів. Саме текст є структурною одиницею найпростішого акта спілкування, що визначає поведінку комуніканта.

До комунікативних символів теж належать малюнки, схеми, діаграми, моделі, макети тощо. Найчастіше їх використовують для пояснення словесних повідомлень, оскільки дозволяють наочно ілюструватипреподносимую ідею і вважаються потужним візуальним засобом зображення.

Похожие статьи




Поняття міжособистісних комунікацій - Інформація та комунікації в управлінні

Предыдущая | Следующая