Вступ - Фармакогностична характеристика пасифлори інкарнатної. Ідентифікація та кількісне визначення трави пасифлори інкарнатної згідно вимог ДФУ

З найдавніших часів життя людини пов'язане з лісом, з лікарськими рослинами. Ще в сиву давнину люди помітили, що багато рослин мають цілющі властивості, і почали застосовувати їх для лікування різних захворювань. В Україні виявлено багато лікарських рослин, які стали основою для розвитку народної медицини. Лікування рослинами грунтувалося на уявленнях про "чудодійну" силу трав. Люди збирали рослини у певний день і час (на свято Івана Купали, при повному місяці тощо). Віру людей у цілющу силу рослин використовували знахарі, ченці, які знали особливості лікарських трав. Лікарські рослини ? рослини, що використовуються в медицині та ветеринарії як лікувальні або профілактично ? оздоровчі засоби. Їхні властивості зумовлені наявністю комплексу біологічно-активних(алкалоїдів, сапонінів, глікозидів, фітонцидів, вітамінів та ін.) і баластних (таких, що вважаються неактивними) речовин.

Лікарські рослини використовують у натуральному та переробленому вигляді в науковій і народній медицині як ефективний природний, біологічно дієвий засіб для лікування різних захворювань, а також підвищення стійкості організму до них. Лікарською сировиною є різні органи та частини рослин: корені, кореневища, цибулини, бульби, бруньки, листя, трава (стебла з листям), квіти, суцвіття, плоди, насіння, кора тощо.

Цінною в медичній практиці є лікарська рослинна сировина, що містить індольні алкалоїди. Алкалоїди індольного ряду містяться в рослинах родин Apocynaceae, Rubiaceae, Loganiaceae, Passifloraceae.

Однією з лікарських рослин, які використовують з давніх-давен, є пасифлора інкарнатна (Passiflora incarnata) (від лат. passio ? страждання; incarnatus ? що став плоттю) ? рослина з родини Пасифлорові (Passifloraceae);

Батьківщина пасифлори інкарнатної ? Бразилія. З 1960 р. розпочато її інтродукцію в Грузії (Аджарія).

Її призначали при неврастенії, безсонні, хронічному алкоголізмі, гіперкінезах, арахноїдитах, патологіях центральної нервової системи. Трава пасифлори містить до 0,05 % суми алкалоїдів, що забезпечує досить сильний вплив на активність ферментів, безпосередньо або рефлекторно збуджує життєво важливі центри довгастого мозку.

Дана курсова робота присвячена вивченню лікарської рослинної сировини пасифлори інкарнатної.

Мета курсової роботи - розглянути пасифлору інкарнатну і лікарську рослинну сировину. Охарактеризувати наявні біологічно-активні речовини, вказати спектр їх дії та особливості медичного застосування. Розглянути анотомо-морфологічні ознаки лікарської рослинної сировини пасифлори інкарнатної.

Завдання курсової роботи - розглянути пасифлору інкарнатну, її фізіологічну активність, хімічний склад, методи сушіння та заготівлі лікарської рослинної сировини, методи виділення біологічно-активних речовин із рослини. Встановити ідентичність і якість лікарської сировини згідно вимог Державної Фармакопеї України.

Інкарнатний алкалоїд фармакологічний

Похожие статьи




Вступ - Фармакогностична характеристика пасифлори інкарнатної. Ідентифікація та кількісне визначення трави пасифлори інкарнатної згідно вимог ДФУ

Предыдущая | Следующая