Вступ - Абу аль Касим аль Захраві та його роль в медицині

Європейська медицина перебувала в залежності від мусульманської науки до кінця XVI століття. Книги мусульманських лікарів переводилися на латинську мову і служили навчальними посібниками у всіх європейських університетах. На відміну від Західної Європи, в Халіфаті релігія заохочувала лікарську практику і не пов'язувала цілительство з чаклунством.

За складом учених і організацією навчання особливо славилась медична школа в Кордові. В X ст. в Кордові був один мільйон мешканців, 900 громадських лазень, 17 різних наукових закладів, 70 бібліотек, в яких зберігалось 600 тисяч рукописів. Чудові пам'ятки маврітанської архітектури, що частково збереглись у Кордові, дивують своєю довершеністю і в наші часи. Серед багатьох учених Кордовського халіфату виділяється Аль-Захраві. Він критично ставився до Галена, Авіценни, вважав, що у практиці потрібно грунтуватись не на авторитетах, а на власному досвіді. В експерименті на тваринах Авензоар вивчав трахеотомію, рекомендував у разі потреби використовувати для штучного харчування зонд через стравохід, живильні клізми.

Мусульманські вчені Авіценна, Ар - Разі і Аль - Захраві Абуль - Касім (також відомий під ім'ям Альбукассіс або Аль - Захраві ) є першими з числа тих, хто доклали всі свої зусилля і знання в галузі медицини. Вони явили світу перлини наукових досягнень, які й донині є важливими джерелами в області лікування і медичної науки в цілому.

Абу аль Касим аль Захраві - найвеличніший хірург свого часу. Альбукассіс народився недалеко від іспанського міста Кордова, колись входив до складу ісламського Халіфату протягом 600 років. Його Енциклопедія хірургії служила стандартним робочим матеріалом з предмету у всіх університетах Європи протягом близько п'яти сотень років.

Похожие статьи




Вступ - Абу аль Касим аль Захраві та його роль в медицині

Предыдущая | Следующая