Організація змісту навчального модулю, Зміст навчального матеріалу - Карієсрезистентність та гігієна порожнини рота

    1. Слина. Її склад, властивості, роль у "дозріванні" емалі і у підтримці гомеостазу твердих тканин зубів. 2. Мікрофлора порожнини рота. Її фізіологічне значення, вплив на розвиток карієсу і захворювань пародонта. Методи і засоби попередження її патологічного впливу. 3. Пелікула, м'який зубний наліт, бляшка. Їх роль в патогенезі карієсу і захворювань пародонта. 4. Зубні відкладення. Їх роль в патогенезі карієсу зубів і захворювань пародонта. 5. Знати захисні механізми порожнини рота та участь мікрофлори у виникненні основних стоматологічних захворювань.

Стоматологічний карієсогенний слина

Зміст навчального матеріалу

Слина - прозора безбарвна рідина, рідке біологічне середовище організму що виділяється в порожнину рота трьома парами великих слинних залоз (підщелепні, привушні, під'язикові) і безліччю дрібних слинних залоз порожнини рота.

В порожнині рота утворюється змішана слина або ротова рідина, склад якої відрізняється від складу суміші секретів залоз, бо в ротовій рідині присутні мікроорганізми і продукти їх життєдіяльності і різні компоненти їжі, компоненти зубного нальоту і зубного каменю.

Слина змочує порожнину рота, сприяючи артикуляції, забезпечує сприйняття смакових відчуттів, змащує і склеює пережовану їжу, сприяючи ковтанню. Крім того, слина очищує порожнину рота, володіє бактерицидною дією, захищає від пошкодження зуби. Під дією ферментів слини в ротовій порожнині починається переварювання вуглеводів.

Похожие статьи




Організація змісту навчального модулю, Зміст навчального матеріалу - Карієсрезистентність та гігієна порожнини рота

Предыдущая | Следующая