Аналіз клінічного випадку - ВІЛ-інфекція у дітей

Під час написання цієї роботи, я відвідала Центр інфекційних захворювань "Клініка для лікування дітей, хворих на ВІЛ/СНІД" НДСЛ "Охматдит". Було проаналізовано історію хвороби на ВІЛ хлопчика, який понині перебуває на обліку в клініці. Поступаючи в стаціонар, пацієнт проходить в приймальному покої огляд лікарем Центра або черговим лікарем, які призначають план обстеження та лікування. Поступаючих хворих розташовують по палатах з дотриманням етапності госпіталізації та врахуванням тривалості захворювання. Одразу в Центрі починаються лікувальні процедури згідно з листом призначень. В першу добу дитина оглядається лікарем-ординатором разом з завідуючим, які визначають план подальших обстежень та лікування, а при необхідності проводять корекцію призначень. Далі лікар-ординатор самостійно веде хворого, стежить за виконанням призначень, при потребі запрошує для консультації вузьких спеціалістів.

В приймальному передпокої в усіх хворих, що поступають, береться мазок із носоглотки для визначення флори та посів калу на патологічну кишкову групу. При необхідності визначається чутливість до антибіотиків. Далі в відділенні всім дітям роблять дослідження загального аналізу крові та сечі, біохімічний аналіз крові, аналіз калу на яйця глистів, а при потребі інших біохімічних показників. Враховуючи особливості ВІЛ-інфекції, розвиток імунодефіциту практично всі хворі проходять обстеження на гепатити та TORCH-інфекції. Проводяться дослідження імунного статусу (CD4+) та рівня вірусного навантаження. Всім дітям з підозрою на туберкульоз та при наявності тубконтакту проводиться дослідження (мікроскопія різних біологічних середовищ) на КСБ. При виявленні КСБ - посів на МБТ (в лабораторії тубдиспансеру). Призначення ВААРТ здійснюється з урахуванням наявності препаратів та дитячих форм (сиропів), ступеню імуносупресії, наявності супутньої патології, резистентності вірусу до препаратів.

Клінічний випадок:

Валентин, 7 років, поступив в клініку 01. 03. 12 з скаргами на збільшення лімфатичних вузлів, періодично - субфебрильну температуру, пітливість, часті ОРВІ. При огляді встановлено: хлопчик правильної тіло будови, показники фізичного розвитку у нормі. Лімфовузли збільшені у всіх групах: шийні до 1. 5-2. 0, аксилярні та пахові до 1. 5 см. Відмічалося деяке послаблення дихання над правою легенею у підлопатковій області. Також було виявлено збільшення селезінки до 2. 5 см. , печінки до 0. 3 см.

З анамнезу життя: Від ІІ вагітності, І термінових, патологічних родів. Штучне вигодовування. Щеплення від БЦЖ зроблено в пологовому будинку. Дитячими інфекціями не хворів. У 2 роки переніс плевропневмонію. Тубконтакт не встановлений. Реакція Манту-негативна. Травм, операцій не було. Мати виховує дитину сама, батько помер у 2008 році від нещасного випадку.

З анамнезу хвороби: 2011 р(липень-серпень) деструктивна бронхопневмонія, значне збільшення периферичних лімфовузлів. Пройшов огляд фтизіатром, гематологом, назначена КТ ОГП, ОБП (вереснь). Гематологом назначений тест на ВІЛ - результату позитивного.

При обстеженні було виявлено:

Збільшення лімфатичних вузлів. Шийних до 12 мм, аксилярних до 15 мм. В паренхімі обох легенів візуалізуються численні гиперденсні утворення, помірна інфільтрація легеневої тканини, в середній долі правої легені - утворення до 12 мм. (див. мал. 3) Заключення - КТ картина захворювання лімфоїдної тканини, можливо Лімфома. Генералізація процесу. КТ ОГП: КТ-ознаки дисеміованого процесу в легенях(з більшою імовірністю туберкульозного), лімфадено патія аксилярних, грудних та черевних вузлів. Детальніше клінічну картину ілюструють мал. №3, 4, 5, 6. CD4+15% - 317кл. ВН - 3 598 РНК копій/мл. Три рази проводилось дослідження мокротиння на КУБ. КУБ не виявлено. Далі проводились дослідження сечі, калу на КУБ. КУБ не виявлено.

Діагноз: ВІЛ-інфекція, IV кл. стадія, імуносупресія середнього ступеня тяжкості. ПГЛ. ГСМ. ВДТБ (15. 03. 12) Туберкульоз грудних лімфовузлів з явищем дисемінації в обох легенях, туберкульоз черевних лімфовузлів.

Лікування: Хворому була назначена ВААРТ, яка була почата05. 03. 12. З 15. 03. 12 була почата ПТХТ 5-ма препаратами. Через 2 місяці інтенсивної фази протитуберкульозної терапії була проведена КТ ОГП.

Ефективність терапії: ВААРТ: CD4+22% - 666 кл. імунологічна ефективність ВААРТ ПТХТ: відсутність позитивної динаміки по за даними КТ. Див. мал. 5На зрізах у різних проекціях зберігається утворення в 4 сегменті правої легені до 21 мм. Відмічалася незначна позитивна динаміка розмірів грудних лімфовузлів. Відповідно була проведена нова схема з використанням препаратів ІІ лінії. Приймав 4 місяці. Для контролю ефективності ПТХТ була проведена КТ ОГП, ОБП - позитивна динаміка. Ефективність ВААРТ (15%-317) за 2 міс.

Вірус імунодефіцит лікування дитина

Похожие статьи




Аналіз клінічного випадку - ВІЛ-інфекція у дітей

Предыдущая | Следующая