Деякі відомості про нейронні елементи - Нейроматематика

Теоретичні основи нейроматематики були закладені на початку 40-х років. У 1943 році У. Маккалох і його учень У. Пітс (U. MCCULOCH and W. PITTS) сформулювали основні положення теорії діяльності головного мозку. Вони одержали такі результати:

розроблена модель нейрона як найпростішого процессорного елемента, що обчислює перехідну функцію від скалярного добутку вектора вхідних сигналів і вектора вагових коефіцієнтів;

запропонована конструкція мережі таких елементів для виконання логічних і арифметичних операцій;

висловлена гіпотеза про те, що така мережа здатна навчатись, розпізнавати образи, узагальнювати одержану інформацію.

Не дивлячись на те, що за минулі роки нейроматематика пішла далеко вперед, твердження Маккалоха залишаються актуальними і зараз. При розмаїтті моделей нейронів, принцип їх дії залишається незмінним.

Біологічний нейрон - це нервова клітина разом з її відростами, структурна і функціональна одиниця нервової системи.

Складається із тіла (соми), що містить ядро, і відростків двох типів, що входять до нього - коротких деревовидних віток (дендритів) і одного довгого, що має вітки лише на кінці (аксома). З'єднання нейронів в нервові ланцюги відбувається за допомогою особливих контактів - синапсів. Функціонування нейронів здійснюється на основі нервових процесів, що в них розвиваються синаптичні процеси і генерація нервових імпульсів. Властивості нейронів є предметом математичного моделювання і використовується при створенні логічних пристроїв.

Нейронні мережі - це схеми з'єднань однорідних елементів - нейронів, а також їх математичні моделі. Схеми з'єднань нейронів дуже різноманітні, але всі вони являють собою багатошарові просторові структури. В однолінійних мережах кожний нейрон верхнього шару впливає на один нейрон шару, що лежить нижче. Прикладом такої мережі є рефлеторна дуга, що складається із послідовно включених трьох нейронів (чутливого, проміжкового і мононейрона ).

Похожие статьи




Деякі відомості про нейронні елементи - Нейроматематика

Предыдущая | Следующая